Tyronn Lue глобен с $35K за изкормване на измамени рефери пред съблекалнята на Clippers
New York Post | 2024-02-16 | 01:34:26

Tyronn Lue може би е помислил, че критиките му към реферите са оправдани след мача на Clippers в сряда, но това ще му струва $35 000.

Главният треньор получи глоба от НБА в петък за „под въпрос почтеността на длъжностни лица“, обяви лигата.

След победата на Клипърс със 130-125 срещу Уориърс, видео от съблекалнята на гостите в Чейс Сентър засне разочарован Лю, който крещи: „Къде са съдиите в момента? Изневерява. Това е всичко, което правят.“

Всичко, което доведе до този момент, започна в началото на четвъртата четвърт и приключи, когато Луе получи втория си технически фал, което доведе до автоматичното изхвърляне.

Първият технически фал се случи по-малко от две минути след фрейма, когато Дреймънд Грийн фаулира Мейсън Плъмли от Клипърс и Луе се разправи със съдия.

Разгледайте повече

НБА глоби P.J. Tucker за публична търговия търсене.

P.J. Tucker глобен за публично искане за търговия, докато драмата с Clippers продължава

Кауай Леонард №2 от ЛА Клипърс изпълнява наказателно хвърляне срещу Маями Хийт.

Коефициенти за титлата в НБА за 2024 г.: Клипърс се присъединяват към вътрешния кръг на претендентите за финалите

clippers warriors

Tyronn Lue изгонен, след като играта Clippers-Warriors потъна в хаос

След това всичко ескалира по-малко от минута по-късно, когато Брандин Подзиемски от Голдън Стейт грабна отбита топка и беше повален на земята от Плъмли, който беше освиркван за нарушение, което в крайна сметка беше означено като грубо 1.

И през това време, тъй като Джонатан Куминга също получи технически фал, Луе получи изгонване и въпреки че не разговаря с репортерите след мача, видеото, в което той критикува реферите, съдържаше достатъчно доказателства, необходими за налагане на глобата.

>

Той даваше пет играчи и треньори извън тунела, докато излизаха от корта след победата си, където Клипърс изтриха дефицита от девет точки, пред който се изправиха по време на изгонването на Луе.

Бъдете в крак с най-важните спортни новини

Запишете се за стартов състав за най-големите истории.

Благодаря, че се регистрирахте

напишете своя емайл адрес

Щраквайки по-горе, вие се съгласявате с Условията за ползване и Политика за поверителност.

Никога не пропускайте история.

Лу стана вторият член на организацията на Клипърс, който беше глобен тази седмица, тъй като Пи Джей Тъкър беше осъден на 75 000 долара за публично „изразяване на желание да бъде продаден на друг отбор“.

„Искам да бъда някъде, където съм необходим, желан и мога да направя всичко“, каза Тъкър, който пристигна в Лос Анджелис като част от сделката с Джеймс Хардън, на Марк Спиърс преди крайния срок на 8 февруари. „Не знам какво ще се случи, но стискам палци и се надявам да отида някъде другаде, независимо дали ме купят и избера къде да отида или къде мога да играя.“

Победата на Клипърс срещу Уориърс – където Джеймс Хардън вкара 26 точки, Пол Джордж добави 24, а Норман Пауъл допринесе 21 от пейката – удължи разрива им преди почивката в Мача на звездите и им даде 25 победи в последните 32 игри, като се очертава като претендент за Западната конференция и държи номер 3 в семето, влизайки в паузата по средата на сезона.

Лос Анджелис ще изиграе последователни гостуващи мачове срещу Тъндър и Гризлис — съответно в четвъртък и петък — след края на почивката в Мача на звездите.