Уайткепс играят до равенство без голове в 50-ия юбилеен мач срещу Остин ФК
Global News | 2024-05-05 | 21:28:49

Пред най-голямата публика в ерата на МЛС, Ванкувър Уайткепс се задоволиха с морална победа.

“ Това е фантастично представяне“, каза треньорът Вани Сартини, след като неговият отбор завърши наравно 0-0 срещу Остин ФК в събота на BC Place.

С 32 465 фенове на разположение за 50-годишнината на Whitecaps, клубът се задоволиха с второ поредно равенство, за да доведат рекорда си до 5-2-3 за годината. Ванкувър прекъсна серия от две победи за Остин (4-3-4), което остави противника без гол за трети пореден мач.

Уайткепс записаха рекордните за сезона 22 опита за удар, включително седем на гол.

„Само финализирането липсваше“, каза Сартини. „И ако имахме малко късмет, вероятно нямаше да е равен мач тук.“

Средно по два гола на мач до съботния мач и с нападателя Брайън Уайт, който отбеляза четири гола серия, това е първият път в играта на MLS този сезон, в който Whitecaps са задържани извън таблото.

Феновете изреваха рано, когато капитанът Ryan Gauld победи вратаря на Austin Брад Stuver в 19-ата минута. Но голът беше върнат след видео повторение, след като топка с ръка беше идентифицирана преди изстрела.

С натиска на Whitecaps точно преди полувремето, официалните лица се върнаха към повторението, за да проверят възможна дузпа от Алекс Ринг на Фафа Пико вътре в кутията. В крайна сметка беше решено, че дузпа няма да бъде отсъдена.

„Не мисля, че трябва да говорим за решенията на VAR, защото това беше извън нашия контрол“, каза Сартини.

имейлът, от който се нуждаете за водещите новини за деня от Канада и целия свят.

Голд не беше виждал ясно повторение, преди да говори с медиите след мача. Гледайки повторението на потенциалната дузпа на големия екран в реално време, той каза: „Можеше да стане и в двете посоки. Но, за съжаление, няма да бъде.“

Уайткепс също загуби халфа Сам Адекугбе заради травма на левия прасец в 38-ата минута. Отборът играеше с човек пет минути, преди Райън Рапосо да влезе като резерва.

Сартини нямаше актуална информация за Адекугбе след мача.

Настроенията се разгоряха преди полувремето. Пико и защитникът на Остин Гилерме Биро получиха жълти картони за лошо спортно поведение след отсъствието на дузпа и последва схватка между двете страни, докато се насочваха към съблекалните си, което доведе до жълт картон за капитана на Остин Себастиан Дриуси.

Уайт също беше предупреден в 46-ата минута след фаул срещу Ходжан Валенсия.

Като цяло, Уайткепс контролираха 62,2 процента от притежанието на топката в мача.

Сартини беше горд, че клубът му не изостави отбранителната си структура.

„Whitecaps от 2023 г. губят този мач,“ каза Сартини. „Не им позволихме да имат опасни моменти срещу нас.“

През второто полувреме скачащият Щувър получи ръка от точен удар на Рапосо в 52-ата минута, а след това и на Алесандро Шопф стреля отбитата топка точно встрани.

В 77-ата минута Голд танцува към горната част на наказателното поле, но стреля малко над мрежата. След това в добавеното време Стувър извади свободна топка от тълпа точно пред голлинията.

„Това беше голяма вечер за клуба“, каза Голд. „Голям крайъгълен камък, така че знаехме, че феновете ще се появят. Те ни накараха да продължим, както бихме очаквали, но за съжаление просто не можахме да изпратим всички щастливи вкъщи.“

По-рано тази седмица кметът на Ванкувър Кен Сим официално обяви 4 май за Ден на 50-ата годишнина на Whitecaps FC.