Убийството от дузпа на Islanders достига исторически лоши нива
New York Post | 2024-02-12 | 03:33:53

Математиката на Патрик Рой беше малко погрешна, но позицията му все още остана в сила.

След като Islanders се отказаха от пауърплей гол за шести пореден мач при загубата с 5-2 от Flames в събота, Рой каза, че според него отборът му сега е под 70 процента при дузпата.

Те са на 71,34 процента, малко по-добре, отколкото си мислеше старши треньорът, но да се каже, че това е сребро, би разтегнало истината до точка на счупване.

Защото това, което Рой каза след това, беше много правилно.

„Знаем, че това няма да ни помогне да бъдем отбор в плейофите“, каза той.

Да, наистина.

Айлъндърс не са просто 32-ри от 32 отбора при четири срещу пет този сезон. Те са 1178-ми от 1183 отбора на четири срещу пет от сезон 1979-80. От сезона на новобранците на Рой през 1985-86 г. само два отбора са били по-лоши.

Това не е просто лошо. Това е невероятно, шокиращо, неприемливо, исторически лошо.

Само един отбор с по-лошо изпълнение на дузпи от Islanders – Кралете от 1979-80 г., собственици на най-лошото изпълнение на дузпи в историята на лигата – стигна до плейофите.

„Трябва да сме около поне около 80 процента, плюс [или] минус, но близо до това“, каза Рой миналата седмица. „Мислех, че [срещу Торонто] опитахме нещо малко по-различно, по-агресивно и реших, че се получи добре. Беше жалко [вкараха с] красив връх пред вратата, случват се такива неща.”

В седем мача, откакто Рой пое управлението, изпълнението на дузпа е отбелязало осем гола от 20 опита. Това е една от малкото области, в които новият старши треньор все още не е оказал влияние и може да се окаже най-скъпата.

Бъдете в крак с най-важните спортни новини

Запишете се за стартов състав за най-големите истории.

Благодаря, че се регистрирахте

напишете своя емайл адрес

Щраквайки по-горе, вие се съгласявате с Условията за ползване и Политика за поверителност.

Никога не пропускайте история.

Това, което прави това особено шокиращо, е, че убийството от дузпа е, ако не друго, умерена сила за островитяните през последните години.

Те се класираха на девето, четвърто, шесто, 15-то и 17-то място в цялата лига през последните пет сезона, само под 80 процента през 2017-18 и само под него с по-малко от една десета от процента.

вижте също

Morgan Rielly вероятно ще бъде дисциплиниран от лигата.

Morgan Rielly от Maple Leafs прави кръстосана проверка на Ridly Greig в лицето след удар с празна врата

Дъг Худа, същият помощник-треньор, който ръководи изпълнението на дузпи миналата година, ще го управлява и тази година, въпреки че новонаетият Беноа Дерозиерс ще има пръст в това.

Част от отпадането може да се обясни с контузии – Адам Пелех, Скот Мейфийлд и Райън Пулок пропуснаха време – но това далеч не е цялата картина.

Рой се опитва да въведе някои промени, към които Островите все още се адаптират.

„Преди да тръгнеш да флъшнеш, сега си фронтинг“, каза Рой в четвъртък. „И всички отбори, които са в горната част на лигата, тенденцията в момента е, че те излизат в предни позиции и натискат.“

Промени или не, достигането до 80 процента – приблизително средно за лигата – сега се чувства като висок показател.

„Харесва ми структурата, която имаме в този момент, напрежението и пресата“, каза Рой в събота. „Последният мач [Тампа Бей отбеляза гол] след пробива на второто звено. Днес беше от борби. Така че понякога просто си мислех, че трябва да се придържаме към това и да продължим да работим върху това.

„Надявам се, че можем да изградим от един PK, два PK, три и след това да придобием известна увереност. Точно сега нашата увереност не е най-висока.“

Айлъндърс са много по-добър отбор с еднаква сила, откакто Рой пое ръководството, но все още са на четири точки от място в плейофите.

Детройт и Торонто, двата отбора, до които са най-близо, имат съответно един и два мача ръка.

Това далеч не е извън всичко.

Но Islanders ще трябва да съберат силна серия през последните 10 седмици от сезона, за да стигнат до плейофите. Това ще бъде почти невъзможно, ако те се отказват от гол при дузпа почти всяка вечер.