Ударът на Дани Уелбек не беше достатъчен, за да може Брайтън да преодолее изоставането на Рома
Breaking News | 2024-03-14 | 01:56:33

Победата на Брайтън с 1-0 у дома срещу Рома не беше достатъчна, за да спре отбора на Роберто Де Зерби да напусне Лига Европа на 1/8-финалите.

Великолепният удар на Дани Уелбек през първото полувреме доведе до победата на Чайките, но те не успяха да завършат чудодейното завръщане, необходимо за заличаване на поражението с 4-0 в първия мач миналата седмица в Рим, губейки с общ резултат 4-1.

След като изиграха „The Great Escape“ на Amex Stadium PA преди началото на мача, Брайтън сигнализира за намерението си още от самото начало с левия бек Первис Еступинан, който изпрати опасно центриране в ръкавиците на вратаря Миле Свилар само след 31 секунди.

Капитанът Луис Дънк стреля с глава от вратата от ъгъла на Паскал Грос, преди по-късно да нанесе удар от фаул в стената на Рома.

Шотландският полузащитник Били Гилмор също изпрати един удар. воле над напречната греда, след като италианците бяха изчистили само наполовина груб свободен удар.

Първият шанс на Рома да се разпише за гол дойде в 15-ата минута, когато Сардар Азмун изстреля аут, след като засече свободния Симон Адингра подаде през собственото си наказателно поле.

Гостите изглеждаха така, че са открили резултата осем минути по-късно чрез удар отгоре на Азмун, но реферът Феликс Цвайер грубо отмени попадението за висока обувка.

Това решение предизвика гневна реакция от шефа на Рома Даниеле Де Роси, който получи жълт картон за протестите си.

Брайтън поведе осем минути преди полувремето благодарение на зрелищния удар на Уелбек.

Опитният бивш нападател на Арсенал и Манчестър Юнайтед вдигна топката по средата на половината на Рома, преди да изиграе едно-две с Еступинан и да нанесе неудържим удар с десния крак в далечния ъгъл от 20 ярда.

Огнено първо полувреме завърши с осем жълти картона, включително Де Зерби, който се присъедини към колегата си Де Роси в тефтера на рефера.

Нов гол на Брайтън скоро след подновяването щеше да накара Рома да изтръпне нервите и Жулио Енсисо се опита да го намери с удар от далечна дистанция, който завърши доста встрани от целта.

Резервата Ансу Фати принуди Свилар да спаси, когато центрираният му удар отляво рикошира неудобно пред вратаря.

Леонардо Спинацола беше на няколко сантиметра от изравняването на Рома през нощта, когато стреля срещу ъгъла на гредата и напречната греда след невероятен удар.

Адингра трябваше да се справи по-добре в 64-ата минута, когато насочи право към Свилар от упор след подканящо центриране на Грос.

Ян Пол Ван Хеке стреля с глава встрани от центриране на Уелбек и докато домакините доминираха притежанието, те не можаха намерете още голове, тъй като първата им европейска кампания приключи.