Ударът на Педро Поро донесе победата на Тотнъм за ФА Къп над Бърнли
Breaking News | 2024-01-06 | 11:24:20

Специалният удар на Педро Поро от 25 ярда помогна на Тотнъм да влезе в четвъртия кръг на ФА Къп с трудна победа с 1-0 у дома над Бърнли.

Шпорите далеч не бяха стари и повторение на Търф Мур се появи на картите, докато Анге Постекоглу не видя крайния защитник Поро да прави пробив с превъзходен удар в 78-ата минута.

Това донесе на Тотнъм заслужена четвърта победа. от пет мача, но шефът на Clarets Венсан Компани може да вземе положителни резултати след солидно представяне и сега ще се концентрират изцяло върху оставането във Висшата лига.

Тотпорите вече бяха победили Бърнли с 5-2 този сезон, но бяха пропуснаха своя герой с хеттрик от онзи слънчев септемврийски ден със Son Heung-min като гост за Купата на Азия и гостите започнаха ярко в северен Лондон.

Напълно COYS. pic.twitter.com/etHxbnFZsH

— Тотнъм Хотспър (@SpursOfficial) 5 януари 2024 г.

Анас Зарури пламна рано, преди Уилсън Одоберт да тества вратаря на Тотнъм Гулиелмо Викарио с усилие от далечна дистанция.

Постекоглу беше направил само две промени за това равенство в третия кръг и може би най-силният му наличен отбор скоро започна да набира скорост.

Ричарлисън се измъкна широко след хлъзгав ход, преди къдравият удар на Бренън Джонсън да принуди Арижанет Мурич да влезе в действие.

Стадионът беше обединен в аплодисменти скоро след това, когато часовникът удари 16 минути, когато се проведе почит към Фенът на Тотнъм Хари Питман, който беше убит в навечерието на Нова година.

Джовани Ло Селсо се закачи в края на трогателна минута аплодисменти, преди VAR да провери борбата на Родриго Бентанкур срещу Зарури, но резервният капитан на Спърс избегна наказание.

Преодоляване на ранна буря ⚽ pic.twitter.com/YVcK5GL9lw

— ФК Бърнли (@ Бърнли (Official) 5 януари 2024 г.

Отборът на Компания създаде най-добрия си шанс в 27-та минута, когато изстреляният пас на Зарури изведе Зеки Амдуни от вратата, но той стреля над и докато флагът за засада беше вдигнат, това щеше да се зачете.

Джонсън наистина стреля широко от център на Поро преди полувремето, но мрачните първи 45 завършиха без гол в N17.

Тотнъм беше изгонен рано за второто полувреме и първоначално имаше желания ефект с Деян Кулушевски, който прехвърли, докато Ло Селсо и Джонсън тестваха Мурич.

Шпорите все още се опитваха да вкарат топката, но , а феновете на домакините се чуха стенания, когато Кулушевски реши да подаде, вместо да стреля от обещаваща позиция.

Ло Селсо накуцва моменти по-късно и Бърнли също загуби Чарли Тейлър заради контузия в рамото, което принуди Компани да влезе тройна смяна с Нейтън Редмънд сред въведените.

До този момент Джонсън беше привикал Мурич отново в действие с удар от воле в земята, преди домакините да махат с половин ръка обжалванията за дузпа, когато нападателят падна след лек контакт от Джош Браунхил.