Удивителната сума, която Люк Литлър спечели в дартс ВЕЧЕ, след като 17-годишната сензация събра £275 000 от финалния си триумф във Висшата лига над Люк Хъмфрис
Daily Mail | 2024-05-24 | 16:05:04

Люк Литлър поиска £275 000 от наградния фонд след победата Висшата лига в четвъртък

Стремистият възход на Литлър продължи, след като той стана най-младият шампион в историята на Висшата лига

Литлър се доближава до статута на милионер след сензационни пет месеца дартс

£40 000 също бяха натрупани от Littler след четири нощи на състезания в Белфаст, Манчестър, Ливърпул и Абърдийн.

Неговите общи печалби от ордена на PDC за заслуги сега са регистрирани на £303 500 за последните две години.

изображение на статия

Това беше последната шестцифрена сума, спечелена от Литлър, тъй като той продължава да се издига до върха на света на дартс по време на дебютната си година в турнето на Висшата лига.

Предишното му бягане до финала на световното първенство беше първата голяма награда в кариерата на Литлър и той бързо продължи да трупа хиляди, докато се превръщаше в изгряващата звезда на дартса.

Победата в Бахрейн Мастърс накара Литлър да победи трикратния световен шампион Майкъл ван Гервен през януари и да спечели още £20 000.

Последват още 10 000 британски лири за родената в Уорингтън звезда на Dutch Masters, което продължи да се събират цифрите, докато той стана най-популярният играч в тура.

Littler не показа никакви признаци на забавяне, като продължи да взима нови скалпове на висок профил в първия на Rob Cross в Belgian Open и спечели още £30,000.

Други печалби дойдоха под формата на £15 000, след като той достигна четвъртфиналите на UK Open заедно с още £15 000 за спечелването на ProTour Players Championship

Littler също поиска £20 000 през януари, след като спечели турнира Bahrain Masters

Първата голяма награда на Littler дойде през януари, когато той спечели £200 000 за финализиране подгласник на световното първенство на PDC

Спечелената сума в четвъртък беше най-голямата му досега с наградите на Littler за 2024 г., които вече възлизат на общо £648 500 след зашеметяващите пет месеца игра на дартс.

Говорейки пред Sky Sports след спечелването на встъпителната си корона във Висшата лига в O2 Arena в четвъртък, Литлър каза: „За всички съмняващи се, вие не се съмнявате аз повече! Току-що взех това.

„Много е хубаво да спечеля, но пред семейството и приятелката ми! Не знам какво да правя.

„Ударих девет стрелички на Световните серии, както и Фил [Тейлър] – сега аз ударих един на финала тук и той също.'