Уембаняма доминира в разгрома на Спърс срещу Раптърс
Global News | 2024-02-13 | 05:00:34

ТОРОНТО – Виктор Уембаняма направи трипъл-дабъл, за да даде сили на Сан Антонио Спърс да победи Торонто Раптърс със 122-99 в понеделник, за да направи плъзгане от седем загубени мача.

Избраният номер 1 в Драфта на НБА за 2023 г. завърши с 27 точки, 14 борби и най-високите в кариерата си 10 блокади за Сан Антонио (11-43). Той също имаше пет асистенции.

Девин Васъл имаше 25 точки за Спърс, включително пет тройки и шест асистенции.

Новакът Грейди Дик — избран на 12 места след Уембаняма в последния летен драфт — поведе Торонто (19-35) с 18 точки и две борби.

Центърът Кели Олиник също излезе от пейката за 17 точки, а колегата му от Канада Ар Джей Барет имаше 13 точки и пет борби, докато Торонто се бореше с неговата стрелба през нощта, когато Спърс бяха смъртоносни от дистанция.

Раптърс завършиха с 39,8 процента при своите голове от игра, включително 25,8 от дистанция за три точки. Сан Антонио стреля 52,9 процента от своите опити за игра, включително 36,7 процента от своите тройки.

Уембаняма получи бурни овации от 19 800 фенове в Scotiabank Arena, когато беше представен по време на загрявките. Французинът бе избран първи като цяло в миналогодишния драфт от Спърс. Той оправда тези очаквания в дебютния си сезон, отбелязвайки средно по 20,3 точки, 10 борби и 3,1 асистенции на мач.

20-годишният Уембаняма имаше незабавен ефект в понеделник, блокирайки опита на Якоб Поелтл за слагане в мача първият удар в мача, след това вкарване на тройка при първото притежание на Сан Антонио, преди да грабне реборда в следващата защитна последователност.

Вземете последните национални новини. Изпраща се на вашия имейл, всеки ден.

Той доведе Сан Антонио до бърз аванс от 10-0, преди Торонто да отвърне със собствена серия, за да изравни резултата. Въпреки че Спърс отговориха с още осем поредни точки, те имаха преднина само от 34-28 след една четвърт.

Серия от 11-2 на Сан Антонио, включително пет точки и две асистенции от Уембаняма, заложи на гостите преднина от 15 точки. Спърс поведоха с цели 19 точки през втората четвърт, влизайки в паузата с предимство от 67-50.

Сан Антонио стреля 62,8 процента от своите голове от игра през полувремето, включително 53,8 процента ( 7 от 13) отвъд арката. Торонто можеше да събере само 45,8 процента поле за игра от игра и 25 процента (3 от 12) за тройки през първите две четвърти.

Раптърс започнаха третата с 8-3 серия за да намали тази разлика, но Сан Антонио отговори на това с 11 последователни точки, за да увеличи преднината си до 22.

Уембаняма улови забивка при 1:17 оставащо време в третата четвърт, за да даде на Спърс 100 -70 преднина и вдига общия си брой точки до 30.

С 6:44 часа до края на четвъртата четвърт и Сан Антонио водеше с 27, старши треньорът на Раптърс Дарко Раякович започна да променя пейката си, поставяйки рядко използвани играчи като като Джордан Нвора и Джонтай Портър на корта.

ДЪРВОТО НА УЧЕНИЕТО НА ПОП — Раякович прекарва седем години в организацията на Спърс, като служи като скаутски консултант и помощник-треньор на Лятната лига на НБА от 2004-11 г. Президентът и старши треньор на Спърс Грег Попович каза, че Раякович го е впечатлил, когато е бил в Сан Антонио.

„Той е сериозен пич. Той е подробен човек. Той навлиза чак до основите. Нищо не му липсва. Той не пропуска нито едно стъпало“, каза Попович преди мача. „Той е много уверен в това какво е необходимо, за да спечелиш и какво е необходимо, за да съставиш отбор и да събереш отбор и да създадеш култура.“

СЛЕДВА – Бившата звезда на Раптърс Паскал Сиакам и посещение на Индиана Пейсърс Торонто в сряда, първият му мач срещу бившия му отбор, откакто беше разменен на 17 януари.

Шпорите продължават пътуването си с мач в Далас в сряда.

Този доклад от The Canadian Press е публикувано за първи път на 12 февруари 2024 г.