Уембаняма, Спърс победиха Тъндър със 132-118, за да се сблъскат с 5 мача
AP News | 2024-03-01 | 06:08:19

САН АНТОНИО (AP) — Виктор Уембаняма имаше 28 точки и 12 борби, Девин Васъл също отбеляза 28 точки, а Сан Антонио Спърс победи Оклахома Сити Thunder 132-118 в четвъртък вечерта, за да се захване с пет мача.

Уембаняма отбеляза последователни 3 точки в последните 3 1/2 минути с блокиран удар, който улови в ръката си на Опит за 3 точки на Чет Холмгрен.

Шай Гилгеус-Александър имаше 31 точки за Оклахома Сити. Джалън Уилямс добави 23, а Холмгрен имаше 23.

Оклахома Сити (41-18) загуби мач от Минесота (42-17) на върха в Западната конференция. Спърс (12-48) са последни на Запад, но имат победи над Тимбъруулвс и Тъндър.

Джереми Сочан добави 21 точки, след като не успя да отбележи в предишния мач на Спърс.

Тройката на Джулиан Шампани даде най-голямата преднина на Спърс при 94-82, но Тъндър отговори с поредица от 14-4, за да затвори третата четвърт. Това се разтегна в серия от 11-0, когато Оклахома Сити поведе със 100-98 две минути след четвъртата.

Holmgren имаше преднина в битката между кандидатите за Новобранец на годината. Холмгрен вкара тройка в началните минути, когато Уембаняма се нахвърли срещу него с напълно протегната дясна ръка. Уембаняма беше ограничен до една борба и пропусна първите си два опита, докато Холмгрен се защитаваше.

След това центровете си размениха игри, включително серия притежания на топки в началните минути на втората четвърт.

Уембаняма сведе рамо, за да избута Холмгрен и да вкара с кратък удар от кроше. Холмгрен, последван от избор, за да загуби Уембаняма за безспорно забивка. След това Уембаняма отбеляза тройка над Холмгрен.

Тъндър: във Финикс в неделя вечер.

Спърс: домакин на Индиана в неделя вечер.