Уест Хем отказа победител в последния издихание чрез агонизираща проверка на VAR, докато Вила взе точка
Breaking News | 2024-03-17 | 21:09:17

Уест Хем беше спорно лишен от победител в добавеното време чрез фарсово дълго решение на VAR в равенството 1-1 с Астън Вила.

Реферът Джаред Гилет и VAR Тони Харингтън прекараха повече от пет минути, агонизирайки дали слаб гол на Константинос Мавропанос не е уцелил ръката на Томас Сучек на влизане.

Повторенията изглеждаха неубедителни, с стълб, закриващ гледката към море от ръце и крака на голлинията.

Но в крайна сметка голът беше отменен, един от трите записани за Чуковете, за да остави шефа Дейвид Мойс ужасен.

Това означаваше, че голът на Николо Дзаниоло спаси точка за Вила, след като Михаил Антонио изведе Уест Хем с глава в аванс през първото полувреме.

Мойс остана с четиристранната атака, която вкара пет пред Фрайбург Лига Европа в четвъртък с Антонио пред Лукас Пакета, Мохамед Кудус и Джарод Боуен.

Въпреки че обикновено са готови да се отпуснат и да оставят противника да притежава топката, Уест Хям внезапно разви натискаща игра – и Вила беше ударът на Пакета беше отразен встрани от съотборника му Сучек от съкращаването на Боуен, а ударът на Владимир Коуфал беше блокиран от Еми Мартинес.

Пробивът дойде след половин час, когато Коуфал завъртя още едно центриране и гмуркащият се Антонио се измъкна пред Езри Конса, за да вкара първия си гол от август насам.

Кудус вкара топката в мрежата малко след това, но Жилет вече беше дунал за фаул срещу Мартинес от Антонио.

Уест Хям беше отменен още един гол, по-оспорван, точно след почивката, когато Антонио изпълни корнер на Боуен.

Мартинес, пред друг ексцентричен южноамерикански вратар, Рене Игита от славата на „шут от скорпион“, тотално изпусна топката, но VAR Харингтън реши, че Антонио я е вкарал с ръката си.

Вила започна да се събира, когато енергийните нива на Уест Хям спаднаха, а Алфонс Ареола спаси 20 -yarder от Youri Tielemans и удар през тълпата от тела на Konsa.

Изравняването изглеждаше неизбежно и дойде в 78-та минута, когато Tielemans прати Moussa Diaby тичащ отдясно.

Съкращението на Диаби намери неговия колега резерва Заниоло, който пристигна в наказателното поле веднага, за да прокара топката покрай Ареола.

В добавеното време Мати Кеш спря това, което изглеждаше сигурен гол за Джеймс Уорд-Проуз преди Мавропанос, за корнер, вкара топката в мрежата.

В сцена, напомняща съботния Six Nations, Bowen и Soucek се опитаха да прехвърлят топката над линията.

Gillet, след повече от четири минути, в крайна сметка беше извикан към телевизионния екран край терена и по някакъв начин реши, че чешкият полузащитник е използвал ръка, отменяйки гола с хор от освирквания и печелейки ухо от Мойс след последния съдийски сигнал.