Уест Хем претърпя минимална загуба в първия мач от Лига Европа срещу Фрайбург
Breaking News | 2024-03-08 | 09:40:48

Уест Хем направи празен гол в Шварцвалд, след като загуби с 1-0 в първия мач от срещата си от 1/8 на Лига Европа с Фрайбург.

Джарод Боуен и Лукас Пакета пропуснаха златни възможности да дадат преднина на „чуковете“, за да се върнат на Лондонския стадион следващата седмица.

Но вместо това те ще трябва да дойдат отзад след като бяха ударени от късен удар от резервата на Фрайбург Майкъл Грегорич.

Също така им беше отказано нещо, което изглеждаше чиста дузпа за игра с ръка в добавеното време, след като реферът отказа да промени решението си, въпреки че провери монитора край терена.

Девет месеца преди деня, откакто вдигнаха трофея от Лига на конференциите Европа в Прага, Уест Хем се завърнаха на своите континентални пътешествия и срещу познати противници.

Фрайбург бяха гостите на изток Лондон за последния групов мач само преди 84 дни, когато победа с 2-0 осигури първото място за Чуковете.

Уест Хям също спечели с 2-1 при предишното си гостуване в Югозападна Германия през октомври и пътуваше, подкрепен от поредни победи във Висшата лига след неуспешен старт на годината.

Босът Дейвид Мойс, който желае още едно силно представяне в Европа, посочи най-силния си състав с вратаря за купата Лукаш Фабиански заменя Алфонс Ареола при единствената промяна от съботната победа срещу Евертън.

Уест Хем бяха, както обикновено, щастливи да оставят своите опоненти да имат топката, но Фрайбург ги изплаши, когато централната топка на Роланд Салай ги раздели защита.

За щастие  Лукас Холер отрази удара си в земята и право във Фабиански.

Мигове по-късно Боуен направи ужасна бъркотия при единствения шанс на Уест Хям през първото полувреме.

Нападателят, който не е отбелязвал гол в Европа от известния си победен гол в последната минута срещу Фиорентина в чешката столица, се отклони на далечната греда, за да пресрещне центриране на Мохамед Кудус, но удари лошо удара от воле.

В началото на второто полувреме крилото на Гана Кудус нахлу в крайния защитник на Фрайбург само за да насочи удара си право към вратаря Ноа Атуболу.

След това Боуен се промъкна по дясното крило и центрира към Пакета, който също прониза удар от воле.

Константинос Мавропанос трябваше да реализира ъглов удар на Джеймс Уорд-Проус, но ударът с глава на централния халф срещна далечната греда.

След това Пакета срещна още едно превъзходно центриране от Кудус, но финалът, прост удар с глава, отново не отговаряше на качеството на подаване, преди Атуболу да се справи добре, за да наклони къдравата на Боуен широко.

Томас Соучек също стреля право в Атуболу и Боуен току-що пропусна удара на Арън Кресуел центриране, преди Фрайбург да нанесе удар.

Небрежно подаване на Едсон Алварес им даде притежание и когато Салай се прицели от границата на наказателното поле, неговият своенравен удар беше отбелязан от Грегорич.

Четири. минути след добавеното време топката удари ръката на младежа на Фрайбург Ноа Вайсхаупт в зоната, но след дълга проверка на VAR реферът Алехандро Ернандес провери повторението и продължи да върши своето.