Уест Хем си тръгна с тежка задача след поражението от Байер Леверкузен
Breaking News | 2024-04-11 | 23:25:04

Уест Хем беше нарушен с два късни гола, след като загубиха с 2-0 в първия мач от четвъртфиналите на Лига Европа срещу Байер Леверкузен.

Чуковете се защитаваха героично в продължение на 83 минути, преди вратарят Лукаш Фабиански най-накрая да бъде победен от резервата Йонас Хофман.

Пасив от един гол можеше да даде надежда на отбора на Дейвид Мойс за следващата седмица реванш на Лондонския стадион, въпреки че се сблъска с непобеден отбор през целия сезон.

Но катастрофата се случи в добавеното време, когато втори резерва, Виктор Бонифас, засече с глава центриране на Хофман, за да остави надеждите на Уест Хем за трети пореден мач Европейският полуфинал изглежда ужасно слаб.

Жълт картон за Лукас Пакета, който извади бразилския национал от реванша, само добавя към задачата, пред която са изправени източните лондончани.

The Чуковете, без контузения голмайстор Джарод Боуен и дефанзивния халф Едсон Алварес поради наказание, бяха почти отменени в седмата минута, когато своенравният удар на Йосип Станишич беше изстрелян към вратата от Патрик Шик, но топката отиде право във Фабиански.

Но Леверкузен получи предупреждение за мъжеството на Уест Хем при контраатака мигове по-късно, когато Михаил Антонио изпревари Джонатан Тах по лявото крило и създаде най-добрия шанс през първото полувреме.

Едрият фронтмен изравни топка към Мохамед Кудус, но първият удар на крилото на Гана бе удържан удобно от Матей Ковар.

Въпреки това, Уест Хем бяха до голяма степен настанени в собственото си наказателно поле и Фабиански отстрани удара на Джеръми Фримпонг преди удара на Ексекуил Паласиос беше отклонен.

Прекалено ентусиазираното предизвикателство на Пакета срещу Амине Адли му спечели жълт картон – бразилецът оцеля след проверка за червен картон – и провокира лека схватка на аутлинията.

Фабиански можеше подозираха, че го очаква натоварена вечер и той се оказа прав, като направи големи спасявания, за да предотврати опасни усилия на Алехандро Грималдо, Шик и Едмонд Тапсоба.

В началото на второто полувреме на Емерсон Палмиери беше показан жълт карта, след като хвана Адли за глезена, което означава, че левият бек също ще остане извън реванша следващата седмица.

Фримпонг, бивш младеж на Манчестър Сити, удари нисък ъгъл право към Фабиански, преди 38- годишният поляк направи зашеметяващо спасяване, за да прехвърли инстинктивния удар с глава на Шик над напречната греда.

Но след седем оставащи минути Фабиански беше безсилен да предотврати удара на Хофман, който рикошира през море от бели фланелки и в мрежата след корнер беше изчистен само наполовина.

Томас Соучек изчисти два удара на Тах от линията в отчаян финал, преди Бонифаций да стреля с глава при втория, оставяйки Чуковете опустошени.