Уест Хям 2-0 Ман Юнайтед: Неволите на Ерик тен Хаг продължават, тъй като головете през второто полувреме на Джарод Боуен и Мохамед Кудус обричат ​​борещите се Червени дяволи на ОСМОТО им поражение във Висшата лига този сезон
Daily Mail | 2023-12-23 | 17:00:37

От атакуващия нюх на Джордж Бест, Денис Лоу, Райън Гигс и Ерик Кантона до това. Триста осемдесет и една минути без гол - това са над шест часа футбол. Болезнено е да не пазиш наследството на клуба.

Уест Хем заслужи победата си тук. Те бяха добре обучени, добре тренирани и имаха план. Юнайтед бяха всичко друго. Това е на Ten Hag.

Манчестър Юнайтед падна до осмата си загуба във Висшата лига за сезона, след като Уест Хям на Дейвид Мойс осигури победа с 2-0 на стадиона в Лондон

Юнайтед започна ярко през първото полувреме, но бързо изчезна през второто срещу Уест Хям

Дейвид Мойс отпразнува трета поредна победа за Уест Хям на стадиона в Лондон

Вашият браузър не поддържа iframes.

Джарод Боуен и Мохамед Кудус нанесоха щетите, но това разказва само половината история. Това поражение, 13-то за Юнайтед от шокиращия сезон, до голяма степен беше самопричинено от липсата на дух и мъжество в атака.

С Астън Вила следващият, Юнайтед ще се страхува от най-лошото. Ten Hag може да посочи смекчаващи обстоятелства, продуктът на академията Уили Камбвала стана 248-ият завършил юношеската формация на Юнайтед, 19-годишният младеж беше вкаран в разгара на битката на фона на криза в централната защитна селекция, която остави Ерик тен Хаг неспособен да избере Рафаел Варан , Хари Магуайър и Виктор Линделоф поради различни заболявания.

Но това би било слабо извинение, наистина тийнейджърът изглеждаше удобно на своя лък от Висшата лига. Това беше вярно и за двете защити, честно казано, след първото полувреме, което няма да остане дълго в паметта.

Неприятно, хитро - просто на моменти съвсем светско . Имаше много поводи за възхищение от интензивността в играта на Уест Хям по време на началните обмени - но всички без да представляват атакуваща заплаха.

Това беше повече, отколкото можеше да се каже за Юнайтед, които бяха лишени от интензивност или качество за първия половин час. Темпото им беше бавно; толкова лесен за четене.

Отне 33 минути на Юнайтед да измисли първия си удар към вратата, укротеното усилие на Антони от дистанция, лесно удържано от Алфонс Ареола. И в чест на отбора на Ten Hag, те се подобриха по време на заключителните етапи на първото полувреме.

Алехандро Гарначо пропиля най-добрия шанс от началните 45 минути с просто Ареола, за да победи, преди вратарят на чуковете почти да подари на Коби Майноо първия си гол при старши с доста подозрителна работа от слабия удар на младежа точно преди почивката.

Краят на полувремето повиши поне известна степен на позитивизъм за Ten Hag - но не повече от това. Сигналът на Саймън Хупър на полувремето предвещава седмо поредно полувреме на футбола без гол за Юнайтед. Това е жалко положение.

Джарод Боуен вкара своя 11-и гол във Висшата лига за сезона, след като влезе от близко разстояние

Мохамед Кудус запази положителната си серия от форма със силен завършек през второто полувреме

Агонизиращото чакане на Расмус Хойлунд за първи гол във Висшата лига продължи срещу Чуковете

Пътуващата поддръжка, както винаги, беше в добро настроение. Поддържането на духа им трябва да е уморително в момента. На по-ярка бележка, Камбвала се улесни добре във футбола за старша възраст, докато другият му тийнейджър Майну продължи да се противопоставя на логиката в сърцето на халфовата линия на Юнайтед.

Уест Хем продуцира първия истинска възможност след подновяването на играта, Андре Онана преобърна удара с глава на Джарод Боуен над гредата след точен ъглов удар на Джеймс Уорд-Проус в 56-ата минута.

Ten Hag представи Маркъс Рашфорд минута по-късно английският национал заменя Расмус Хойланд, който все още не е вкарал гол във Висшата лига, откакто пристигна от Аталанта за £72 милиона. Има играч в Хойланд. Но да си централен нападател в този отбор се превърна в неблагодарна задача.

Кърт Зума отказа сигурен гол на Гарначо с последна блокировка от заплашителния удар на Люк Шоу ниско центриране към задната греда, където чакаше аржентинският му колега в 70-ата минута. Тогава Юнайтед не подозираше, че светът им е на път да се срути.

Неизбежно Лукас Пакета отключи вратата, неговата деликатно изпълнена топка попадна на пътя на Боуен объркаха защитата на Юнайтед. Имаше известна степен на щастие за финала на Боуен, първоначалното му усилие, спасено от Онана само за отскока, за да се върне назад от Уест Хям напред и в мрежата.

Не че някой в ​​бордо и синьо се интересуваше от маниера на гола. Мойс стисна юмруци в еуфория.

18-годишният Коби Майноо предаде евтино топката в подготовката за втория гол на Уест Хем

Ерик тен Хаг изглеждаше зашеметен през цялото време, докато проблемите на Ман Юнайтед срещу Уест Хем продължиха

Тен Хаг, с ръце в джобовете, стоеше зашеметен. Това е образ, който е определил техния сезон. Няма отговори. Отново. Секундата на Чуковете пристигна 12 минути преди края. Несправедливо е, че Mainoo беше падналият.

Неговата грешка, довела до гола на Kudus, беше небрежна, но проблемите на United са много по-дълбоки от грешка от 18 -годишно дете, което за пореден път се оправда отлично. Но веднага щом Майну остави подаването на Еванс да се претърколи под крака му, с Юнайтед беше свършено.

Разбира се, Пакета изигра убийствения пас. Какъв играч е бразилецът. Ако продължи в този дух, Уест Хям трябва да му се радват, докато могат. Финалът на Kudus беше безпогрешно убедителен, оставяйки Evans мъртъв, преди да отвърне на Онана.

Камерите се насочиха към Mainoo, който се появи безутешна фигура. Но това последно отклонение не е за него. Зависи от старшите играчи - и Ten Hag.