Уест Хям отпадна от Лига Европа след равенство на Байер Леверкузен
Breaking News | 2024-04-18 | 01:02:03

Уест Хем се отказа от Лига Европа, но само след като доста уплаши новия германски шампион Байер Леверкузен.

Ранният гол на Майкъл Антонио имаше "чуковете" губят с 2-0 от първия мач, мечтаят да нанесат първо поражение за сезона на Леверкузен на Шаби Алонсо и може би да стигнат до трети европейски полуфинал за три години.

Но те не успяха да намерят втори и след това останаха ужасени, когато отразен гол от Jeremie Frimpong минута преди края направи 1-1 през нощта и 3-1 общо, за да сложи край на надеждите на Чуковете.

Нашето пътуване в Лига Европа е към своя край. pic.twitter.com/NreaMeSAzR

— Уест Хем Юнайтед (@WestHam) 18 април 2024 г.

Малцина дадоха на Дейвид Страната на Мойс има някакъв шанс да компенсира изоставането срещу един от най-добрите отбори в Европа, дори ако бяха малко изтощени, след като отпразнуваха първата си титла в Бундеслигата в неделя.

Най-малкото Уест Хем знаеше, че има нужда бърз старт и както отборът, така и публиката бяха моментално неузнаваеми от кроткото домакинско поражение с 2:0 от Фулъм четири дни по-рано.

Първият изстрел на гняв наистина дойде от Флориан Вирц от Леверкузен, чиито 20- ярд усилия беше акробатично спасен от вратаря на чуковете Лукаш Фабианкси, въпреки че беше неговият 39-ти рожден ден.

Но първият гол винаги трябваше да дойде от Уест Хем, ако искаха да направят нещо, което прилича на състезание и то се случи в 14-ата минута, когато Джарод Боуен центрира в наказателното поле.

Антонио надмина централния халф на Леверкузен Одилон Косуну и пред вратаря Матей Ковар, за да насочи удара му с глава към мрежата, когато разтревожената публика на домакините наистина започна да вярва, че нещо специално може да се носи във въздуха.

Минаха почти две и четири минути по-късно, когато Мохамед Кудус се отърси от вниманието на Косуну и отправи отклонен удар, който Ковар се справи добре, за да задуши.

Това беше достатъчно, за да раздразни Алонсо, който отстрани Косуну от огневата линия след по-малко от половин час, защитникът от Кот д'Ивоар стреля право надолу по тунела.

Нравата пламна между пейките моменти по-късно с кроткия треньор на първия отбор на Чуковете Били МакКинлей, изгонен заедно със Себастиан Парила от резервната скамейка на Леверкузен.

Все пак Уест Хям атакува и ударът на Едсон Аварес изглеждаше като цел, докато не попадна в задната част на Антонио, като Ковар задържа последващия удар на Боуен.

Алонсо направи още две промени в брейк, с големи оръжия Виктор Бонифаций и Фримпонг, призовани в действие.

След почивката Боуен, все още оживено присъствие, въпреки че премина само късен фитнес тест , ограби Пиеро Хинкапие в зоната само за да изстреля своя удар през вратата.

Но Леверкузен намираше своя ритъм. Фримпонг трябваше да завърши равенството 10 минути преди края, когато се изправи един на един с Фабиански, само за да вдигне удара си над напречната греда.

Но с две минути оставащи минути Фримпонг наистина нанесе удар, неговият изстрел, който отклони огромно отклонение от Арън Кресуел, за да сложи край на европейското приключение на Уест Хям.