Уинипег Джетс губят с 4-1 в Бостън за най-лошото поражение от началото на ноември
Снимка: globalnews.ca
Global News | 2024-01-23 | 05:07:18

Уинипег Джетс не са свикнали да губят, особено с няколко гола.

Да не говорим за три.

Джетс загубиха със съдийско решение 4-1 в Бостън понеделник вечер, за първи път след загубата с 5-2 от Вегас на 2 ноември, когато Уинипег загуби с три гола и допусна повече от три гола в мач.

Не отне много време на домакините да нанесат удар, като изскочиха в предни позиции само 2:20 в първия период.

Джетс бяха хванати да преследват в собствения си край и в крайна сметка отскочи шайба придружен от Трент Фредерик. Той изпрати пас от задна врата към Якуб Лауко, който го вкара за втори път за годината.

Но Уинипег отговори бързо, изравнявайки дори по-малко от две минути по-късно. След обрат на Бруинс в техния край, Коул Перфети върна шайбата до точката, където Дилън ДеМело отправи удар, който победи Джереми Суейман. Първоначално той получи заслуга, но по-късно беше променена на Владислав Наместников, който получи част от удара по пътя.

Резултатът остана 1-1 през по-голямата част от доста безпроблемния първи период, но Бостън поведе с 1:34 преди антракта. Чарли Койл отрази точков удар на Хампус Линдхолм покрай Конър Хелебуик, за да даде преднина на домакините след 20 минути.

Вземете последните национални новини. Изпраща се на вашия имейл, всеки ден.

Уинипег надиграха Бруинс с 6-5 в първия и започнаха втория със силна игра, но не успяха да генерират никакви удари, нито успяха да направят много офанзива през целия среден фрейм, тъй като играха без Марк Шайфеле и Габриел Виларди.

Бостън пренесе по-голямата част от играта през втория период, надигравайки Джетс с 10-4 благодарение отчасти на двойка силови игри и множество дълги смени в края на Уинипег, но резултатът остана 2-1 след 40 минути.

Уинипег се оживи в третия, докато настояваха да намерят изравнителния гол, надминавайки Бруинс с 8-2 в един момент от периода, но не успяха да победят Суейман.

Бостън имаше шанс да изведе мача със силна игра малко над седем минути преди края, но не успя да отбележи и преди изтичането на силовата игра Линдхолм беше повикан за намеса, но точно след като наказанието на Джетс изтече, Бруинс увеличиха преднината си.

Бостън изнесе шайбата нагоре по леда, докато все още имаше четири на четири, като Джейк ДеБруск намери Морган Джийки за мрежов драйв. Докато той отиваше към мрежата, и четиримата играчи на Джетс се строполиха към мрежата, докато Нино Нидерайтер, излизайки от наказателното поле, все още не успя да се върне в края на Уинипег.

Шайбата беше отметната от пръчка на Geekie от Hellebuyck, но тя отиде право при DeBrusk, който погреба резултата от къси ръце, за да направи 3-1 при оставащи 5:25.

Уинипег не направи нищо в последвалата силна игра и Брад Марчанд вкара гол празна врата, за да направи 4-1 и да сложи край на впечатляващата серия от последователни мачове на Jets, позволяващи три гола или по-малко при 34.

И двете страни завършиха мача с 21 удара към вратата, като Hellebuyck спря само 17 удара при поражение . Това е първият път, в който той допусна три гола в мач след загубата с 3-2 в продълженията от Монреал на 18 декември и първият път, когато допусна три гола в редовното време след победата с 6-3 над Ню Джърси на 14 ноември.

Това също е едва третата загуба от регламента за Уинипег от началото на декември, въпреки че е втора в последните им четири мача.

Джетс завършват това пътуване от три мача в Торонто сряда вечер .

Източник: globalnews.ca