Уинипег Джетс изтласкани до ръба с 3-та поредна загуба в плейофите от Аваланш
Global News | 2024-04-28 | 23:42:19

Уинипег Джетс продължават да прекарват твърде много време в наказателното поле, а Колорадо Аваланш продължават да ги карат да плащат. Сега Jets са на въжетата.

Avalanche вкараха два пауър плей голове при победа с 5-1 в мач 4 за убедителна преднина от 3-1 в серия, за да тласнат Джетс до ръба на елиминация.

Валери Ничушкин направи хеттрик, докато Джетс бяха доминирани за трети пореден мач. Уинипег бе победен с 18-5 от третия период на мач 1.

Джетс бяха под обсада още от падането на шайбата. Колорадо отправи 11 от първите 12 удара към вратата, а след това Лоугън Стенли хвърли сляп пас към дъските, който беше пресечен от Зак Парис. Той го даде на Кейси Мителщад, който забеляза Артури Лехконен отпред и той го прехвърли покрай Хелебуйк за четвъртия си гол от серията.

Но Джетс намериха краката си по-късно в началния период и при 13:56 Марк, Мейсън Апълтън изпусна пас за Нейт Шмид и той насочи горния ъгъл към Александър Георгиев. Avs използва предизвикателството на треньора, за да аргументира, че играта е засада. Кайл Конър беше много близо до ранно влизане в зоната, но те стигнаха до заключението, че няма ясно видео доказателство, така че голът беше зачетен. На Avalanche беше наложено наказание за забавяне на мача, но Jets не можаха да се възползват от силната игра.

Имейлът, от който се нуждаете за най-важните новини за деня от Канада и целия свят.

Беше много по-добър завършек на периода за Уинипег, тъй като Джетс записаха седем от последните осем удара на първия и отидоха в съблекалните наравно. Ударите бяха 13-9 за Колорадо през периода.

Джетс започнаха втория, както завършиха първия, преди да изпаднат в повече проблеми с дузпи. Далечният удар на Макар беше пренасочен от Ничушкин за маркера за пауърплей, за да му даде гол във всеки мач от серията досега.

По-малко от четири минути по-късно, Макар се намеси в Джетс, преди да стреля покрай Хелбуйк за преднина на Колорадо с 3-1.

След това Джетс изпълниха още една дузпа и Авс отбелязаха още един гол. В последната минута на периода Лавината вкара трети пореден гол, когато Ничушкин вкара свободна шайба и Колорадо контролираше напълно, водейки с 4-1 след 40 минути.

Колорадо надигра Уинипег със 17-7 в втора строфа.

Лоран Бросоа замени Хелбуйк за последния фрейм и спря и четирите удара, срещу които се изправи.

Владислав Наместников трябваше да напусне играта в третия период, след като беше ударен в лицето с приятелски огън. Ударът на Schmidt изглежда го улови точно под козирката.

Avalanche изпълни успешно две дузпи в третата и Nichushkin отбеляза в празната врата  за хеттрика, докато Джетс претърпяха трета поредна загуба в плейофите.

Брендън Дилън не игра в игра 4, след като беше порязан по ръката си от скейт в края на игра 3. Той беше заменен в състава от Стенли.

Джетс използваха три линии с нов поглед напред, след като изпусна Николай Елерс до третата линия с Appleton и Adam Lowry. Нино Нидерайтер беше преместен на втора линия с Шон Монахан и Тайлър Тофоли, докато Дейвид Густафсон беше надраскан от Аксел Йонсон-Фялби на четвъртата предна линия.

Ударите завършиха 35-26 за Колорадо. Хелбуйк спря 26 от 30 изстрела, докато Георгиев направи 25 спирания.

Ключовата игра 5 е насрочена за вторник отново в Уинипег в Canada Life Center с изхвърляне на шайби, планирано за 20:30.