Уинипег Джетс оставиха лидерството в третия период да се изплъзне при загуба с 3-1 от Ойлърс
Global News | 2023-12-01 | 11:56:05

Уинипег Джетс официално се сриват.

След период, в който спечелиха осем от десет игри, сега загубиха три поредни за първи път този сезон благодарение на поражението с 3-1 от Едмънтън Ойлърс в четвъртък вечерта.

Джетс имаха преднина от един гол през по-голямата част от мача, но Ойлърс вкараха три пъти през последните седем минути, включително празна врата за четвъртата си поредна победа.

Джетс държаха два големи удара на Ойлърс през първите два периода. Но Конър МакДейвид постави Леон Драйзайтл за победния гол в пауърплейа с малко повече от две минути до края, след като Конър Хелбуйк току-що допусна слаб гол само минути преди това.

Джетс спечелиха само 29 процента от двубоите, достигайки само 18-за-62 на точката.

„Най-големият ни проблем тази вечер бяха фейсофите“, каза старши треньорът на Джетс Рик Баунес. „Те ни убиха в кръга на очните битки. И така, вие ги преследвате през цялото време. Не се опитваме да седим отпуснати, но те печелят толкова много двубои, че в крайна сметка ги преследваме. Като това, което имахме 29 процента и 71 процента. Искам да кажа, това е почти целият мач.”

Коул Перфети вкара единствения гол за Джетс при загубата и сега има поне точка в 12 от последните си 14 мача.

Габриел Виларди се завърна в състава на Джетс, след като пропусна последните 18 състезания. Той изигра голяма част от мача на четвъртата линия на Джетс, за да го върне обратно, след като пропусна повече от шест седмици заради изкълчено коляно. Той отправи един удар към вратата за малко повече от 13 минути ледено време.

Владислав Наместников напусна игра в третата част след неловко падане. Джош Мориси също напусна играта, но само временно. Той беше включен за кратко в протокол за сътресение през втория период след сблъсък с Матиас Янмарк, който можеше доста лесно да бъде намеса, но не беше отсъдена дузпа и Мориси се върна в играта малко след това.

„Това е крещящо наказание за намеса за мен“, каза Мориси. „Може би не са го видели. Случва се. Казаха ми, че просто сме се засекли. Така че, аз напълно не съм съгласен с това и не мисля, че той ме насочваше към мен или се опитваше да направи мръсна игра. Просто мисля, че той се опитваше да направи избор и за мен това е намеса през целия ден.“

Давид Густафсон излезе от състава, за да направи място на Виларди. Дилън Самбърг се появи в мача 100 в кариерата си в НХЛ.

Ойлърс бяха по-силният отбор през по-голямата част от първия, но Хелбюйк отклони вълната от шансове, за да запази листа чист.

Едмънтън също се провали при шанс за силна игра, преди Уинипег да спечели възможност с предимството на човека и да влезе в парите в края на периода.

Перфети пренасочи пас от Марк Шайфеле покрай Стюарт Скинър за своя осми за сезона с 93 секунди да влезе първи.

Едмънтън надигра Джетс с 12-8 в първите 20 минути, но Джетс водеха с 1-0. През сезона Джетс влязоха с рекорд 5-0, когато водеха след първия и резултат 9-1-1, когато отбелязаха първи.

И двата отбора имаха няколко шанса да отбележат гол във втория период, но нито един от тях не успя да пробие, тъй като резултатът остана 1-0 след 40 минути. Уинипег имаше две силови игри в средната рамка, но Ойлърс ги убиха и двата, тъй като всеки отбор успя да отправи десет удара към вратата през периода. гол преднина пред 13 611 фенове, най-голямата публика в Canada Life Center този сезон.

Hellebuyck беше перфектен, когато часовникът се върна, спирайки първите 31 изстрела, но с малко по-малко от седем минути до края, на пръв поглед безобиден играч от Дарнел Нърс точно от синята линия проби вратаря на Джетс, за да изравни мача.

Едмънтън получи страхотен шанс да поведе с 3:24 преди края, когато Виларди беше призован за задържане на пръчката и Ойлърс се възползваха напълно.

McDavid намери Draisaitl за еднократен удар под точката за лице и той го взриви, за да изведе Ойлърс напред за първи път през цялата нощ с оставащи само 2:14.

Джетс дръпнаха вратаря, но не можаха да направят нищо, преди Райън Маклауд да го замрази 20 секунди преди края.

Едмънтън надигра Джетс с 39-26 да удължат своята серия от победи до четири мача и да донесат трета поредна загуба на Уинипег.

Джетс ще се опитат да обърнат нещата в събота следобед, когато приемат Конър Бедард и Чикаго Блекхоукс.