Уинипег Джетс поставиха франчайз рекорд с 2-1 победа в Сан Хосе
Global News | 2024-01-05 | 08:21:19

В сезон, който изглежда става все по-впечатляващ от играта, Уинипег Джетс поставиха нов франчайз рекорд в четвъртък вечер, като спечелиха точка в десетата пореден мач, достигайки тази марка с трудно спечелена победа с 2-1 над най-лошия в НХЛ Шаркс в Сан Хосе.

Първият период започна бавно с десет прекъсвания в първите 4:33 но след това Джетс се захванаха за работа, доминирайки дълги отрязъци от играта, без да успеят да победят Макензи Блекууд.

С малко повече от шест минути до края на първия удар Уинипег имаше предимство от 9-2 при удари към вратата и предимство от 21-6 при опитите за удари, но Сан Хосе започна да накланя леда в своя полза, за да затвори рамката, прекарвайки периоди от време в края на Джетс, преди да прозвучи клаксонът.

Джетс взеха 10-6 предимство при удари към вратата през втория период, но Шаркс продължиха да намаляват тази разлика, удряйки няколко греди и изравнявайки на часовника за удари, преди да спечелят първата мощна игра в мача след почти седем минути игра без прекъсване.

Акулите не можаха да реализират в силовата игра, но само седем секунди след като Джош Мориси излезе от наказателното поле, Сан Хосе откри резултата след бързата атака.

Вземете последните национални новини. Изпраща се на вашия имейл, всеки ден.

Уилям Еклунд пренесе шайбата в края на Уинипег към ъгъла, преди да плъзне пас към точката за лице, където Александър Барабанов чакаше да прехвърли един чрез Конър Хелбуйк, правейки 1-0 при 10:26.

Джетс не отнеха много време да отговорят, дори завършиха наравно само 82 секунди по-късно благодарение на нажежената си четвърта линия.

След като обикаляше шайбата около зоната на Шаркс, Нийл Пионк отправи удар от точката, която беше спряна от Блекууд, но Морган Барън получи част от отскочилата топка с пръчката си и шайбата се претърколи през голлинията. С осмия си гол за сезона Барън изравнява най-високото си постижение в кариерата си, което постави през миналия сезон.

Акулите завършиха над Джетс с 10-7 във втория период, тъй като играта имаше подобен тон до състезанието на 12 декември, което Сан Хосе спечели с 2-1.

Но ранна силна игра през третия период даде шанс на Уинипег да промени разказа и техните пропадащи специални отбори успяха да се справят.

Габриел Виларди се паркира отстрани на гънката и пренасочи силен, точен пас от Николай Елерс в горната част на противоположния кръг за лице в мрежата, за да даде преднина на Уинипег с 2-1 само 3:14 в последния фрейм.

Оттам нататък Джетс направиха това, което направиха толкова добре през този сезон: защитиха преднина. Хелебуйк остана неподвижен, няколко играчи блокираха изстрели и часовникът удари нули, преди Сан Хосе да успее да изравни.

Хелебуйк отхвърли 27 изстрела в деня, когато беше избран за Мача на звездите на НХЛ, както Уинипег направи сега изиграха 27 поредни мача, без да допуснат повече от три гола.

Поредицата от десет точки прекъсва равенството с Трашъри от сезон 2005-06, които записаха 6-0-3 в продължение на девет мача, и докато Джетс имат 8-0-2 след загубата в регулацията в Сан Хосе миналия месец, акулите вече загубиха десет поредни мача, откакто победиха Уинипег.

Джетс ще се стремят да постигнат нова победа в петък вечер в Анахайм . Шайбата пада малко след 21 часа. с отразяване преди мача на 680 CJOB от 19:00 ч.