Уинипег Джетс превзеха първото място в НХЛ с победа с 3-1 в Анахайм
Global News | 2024-01-06 | 08:14:19

Уинипег Джетс вършат добра работа, за да направят победата в хокея да изглежда рутинна.

Победа с 3-1 над Anaheim Ducks Петък вечерта удължи поредицата от точки за франчайз на Джетс до 11 мача и ги постави на първо място в класирането на НХЛ едва за втори път след преместването.

След като отборите изиграха малко хокей 4-на-4 в началото на периода Уинипег контролираше по-голямата част от първите десет минути, но Анахайм отстъпи силно през втората половина на периода.

Патиците не можаха да реализират шанс за силна игра, но се справиха добре при възможност в прехода да открие резултата.

Франк Ватрано направи игра в неутралната зона, за да намери Алекс Килорн, докато се пързаляше нагоре по леда. Той вкара шайбата в зоната на Уинипег, преди да намери Мейсън Мактавиш, който се насочи към централната линия и погреба удар от бекхенд през Лоран Бросоа, за да направи 1-0 Анахайм с 4:19 първи.

Джетс имаха 8-2 предимство в ударите към вратата в един момент от първата, но след 20 минути Дъкс имаха 13 срещу десет на Уинипег.

Вземете последните национални новини. Изпраща се на вашия имейл, всеки ден.

Анахайм удържа преднината си от един гол, докато горната линия на Джетс не заработи и изравни мача при 7:57 на секундата.

Уинипег завъртя шайбата около зоната на Анахайм, което води до Марк Шайфеле, който го държи в точката. Той направи ход, за да освободи място за Николай Елерс, подавайки шайбата на датчанина, когато Елерс влезе в гнездото и той я прехвърли покрай екранирания Джон Гибсън, за да изравни.

Нито една от страните не успя да наруши равенството във второто прекъсване, като Джетс надиграха Дъкс с 10-9 в период, в който не бяха отсъдени дузпи.

Не отне много време на гостите да грабнат преднината завинаги в третия с малко вероятен източник, идващ с голямата цел.

След като Анахайм обърна шайбата близо до синята линия на Уинипег, Джетс се втурнаха обратно в обратната посока, като Дилън Самбърг изведе шайбата в края на Анахайм. Нейт Шмид, изостанал от играта, се плъзна през синята линия, взе шайбата от Самберг и влезе в слота, преди да прехвърли Гибсън с китка за първия си гол от 12 март 2023 г.

С малко по-малко девет минути до края на периода, Уинипег спечелиха първата си пауър игра в състезанието и те реализираха за втора поредна вечер, за да си осигурят малко място за глътка въздух.

Владислав Наместников изпрати перфектен крос-айс пас към Коул Перфети, който преодоля Гибсън, за да направи 3-1 с 6:57 до края.

Патиците се опитаха да се съберат, издърпаха вратаря и получиха вид за силна игра, но Бросойт затвори вратата, обръщайки се настрани 37 удара, докато Уинипег постигна още една победа, за да подобри резултата си до 25-9-4, като техните 54 точки оглавяват класирането в НХЛ.

Джетс вече са допуснали три или по-малко гола в 28 последователни мача, вторият -най-дългата подобна поредица в ерата на разширяване.

Уинипег ще приключи пътуването си от три мача в неделя следобед в Аризона, като се стреми да удължи своята победна серия до шест мача. Отразяването преди играта на 680 CJOB започва в 16:00 часа. като действието започва малко след 18:00