Уинипег Джетс се връщат на правия път с победа с 3-0 над Вашингтон
Global News | 2024-03-12 | 04:14:20

С Тайлър Тофоли и Колин Милър, които направиха своя дебют с отбора, Уинипег Джетс изчистиха лоша загуба във Ванкувър, като победиха Вашингтон Кепитълс с 3-0 в понеделник нощ в столицата на Манитоба.

Джетс доминираха в началната част срещу Вашингтон, надигравайки гостите с 8-1 през първите шест минути и малко след средата, Уинипег откри резултата благодарение на малко вероятен източник.

След като Брендън Дилън задържа шайбата в точката и Джетс спечелиха битка с шайби, шайбата падна по дъските до Мейсън Апълтън. Той намери Нийл Пионк, който се разсече към мрежата и нахрани защитника, преди да победи Чарли Линдгрен, за да сложи край на 20 мача без гол.

Уинипег донесе това преднина от 1-0 и 12-5 предимство в ударите към вратата в средната рамка.

Извънредни новини от Канада и целия свят, изпратени на вашия имейл, както се случва. Извънредни новини от Канада и целия свят, изпратени на вашия имейл, както се случва.

Вашингтон започна да генерира повече възможности, но 8:16 в периода, удар от точка на Джош Мориси се отклони от стика на Алекс Яфало отпред и през Линдгрен, за да направи 2-0.

The Джетс можеха да водят с повече, но удариха гредата три пъти във втория, като останаха 2-0 до последния фрейм.

Вашингтон получи първата силова игра за вечерта, когато Колин Милър, играещ в първата му игра като Jet, беше призована за разрязване. Столичани получиха няколко удара към вратата, но не можаха да победят Конър Хелебюк, тъй като Джетс избиха от дузпата.

Не след дълго Уинипег доведоха мача благодарение на горната си линия.

Точно в средата на третия, Николай Елерс изстреля Марк Шайфеле и Кайл Конър в двубой двама на един. Шайфеле пренесе шайбата в края на Вашингтон и привлече защитника към себе си, преди да изпрати перфектен пас към Конър, който го пренасочи през Линдгрен, за да направи 3-0 10 минути преди края.

Уинипег се провали в своя самотен шанс за силна игра в последните минути, но това не влоши много настроението в Canada Life Centre.

Хелбуйк отхвърли всичките 23 удара, срещу които беше изправен, за да запише четвъртия си шатаут за сезона, втори път от три мачове, в които Уинипег не допусна голове, след като Лоран Бросоа затвори Сиатъл в петък вечер.

Джетс ще се опитат да постигнат две поредни победи, когато са домакини на Нешвил в сряда вечер.