Уинипег Джетс си осигуриха домакински лед в кръг 1 от плейофите с победа с 4-3 над Сиатъл
Снимка: globalnews.ca
Global News | 2024-04-17 | 04:30:33

Когато Уинипег Джетс открият плейофите за Купа Стенли срещу Колорадо Аваланш след няколко дни, мач 1 ще се играе в Манитоба.

Джетс потвърдиха това, като победиха Сиатъл Кракен с 4-3 във вторник вечерта, завоювайки второ място в централната част.

Точно след средата на първия период, Кайл Конър си върна лидерството в отбора по голове, когато откри резултата. Марк Шайфеле държеше шайбата зад мрежата на Сиатъл, а Конър се измъкна от защитата отпред, където Шайфеле го намери за 33-ия си гол за сезона в 10:33.

Кракенът отговори само с оставащо 1:22, когато Томас Татар стреля покрай защитения Конър Хелбуйк, за да изравни играта.

Но с 5,8 секунди до края на периода Конър възстанови преднината на Уинипег, когато получи пас от Джош Мориси, фалшифицира пас, който изпрати вратаря на Сиатъл Филип Грубауер излезе от позиция и отбеляза своя втори за вечерта.

Това беше нисък първи период със Сиатъл над Уинипег с 8-6.

Имейлът, от който се нуждаете за най-важните новини за деня Канада и по света.

В началото на втората част Джетс удвоиха преднината си. Нисък удар към вратата на Тайлър Тофоли създаде голям рикошет, който се отби от защитник на Кракен и се приземи близо до голлинията, където хвърлилият се Николай Елерс го вкара, за да направи 3-1 при 2:30.

Сиатъл отговори при 5:11, когато Яни Гурд получи част от удар, който минаваше встрани от мрежата и го прати покрай Хелбуйк.

Късно в периода Kraken успя да изравни след известен продължителен натиск в края на Уинипег. Уморените Джетс се опитаха да пробият шайбата от собствената си страна, но Нийл Пионк надхвърли шайбата в слота, давайки на Сиатъл 2 срещу никого. Gourde фалшифицира удар, преди да подаде към Tye Kartye, който победи безпомощния Hellebuyck, за да изравни резултата след 40 минути.

Мачът остана равен след средата на третия мач, преди Winnipeg да се възползва от втория си шанс за силна игра мача.

Джош Мориси почти изведе Джетс напред с Джаред Маккан в наказателното поле, когато удари един от напречната греда, но втората сила на отбора беше тази, която ги изведе напред.

Ehlers имаше шайбата в точката и удари Toffoli в слота, който направи добър ход, преди да хвърли шайбата в отворена мрежа, за да направи 4-3 Уинипег при оставащи 8:20.

A Ryker Evans двойно по-малък за висок удар с 6:29 до края даде страхотна възможност на Уинипег да затвори вратата на Сиатъл, но Kraken успя да го убие.

Сиатъл изтегли Грубауер за допълнителен нападател с 40 секунди до края, но времето им свърши, преди да успеят да генерират какъвто и да е тласък.

Хелебуйк спря 20 удара при победата, неговата 37-ма за сезона.

Уинипег ще приключи редовния сезон в четвъртък вечер у дома срещу Ванкувър.

Източник: globalnews.ca