Уинипег Джетс си върнаха първото място в Централната дивизия с впечатляващата победа с 5-1 над Бостън
Снимка: globalnews.ca
Global News | 2023-12-23 | 05:49:49

Уинипег Джетс подариха на своите фенове перфектния подарък за коледната ваканция, доминирайки над Бостън Бруинс при победа с 5-1 в петък вечерта Канадски център за живот.

За кратък момент в началото Джетс си помислиха, че са открили резултата.

Владислав Наместников и Джош Мориси бяха изхвърлени в мач 2-на-1, когато Защитникът на Бруинс падна на синята линия на Уинипег. Наместников държеше шайбата, докато влизаше в края на Бостън, като продължаваше да бъде търпелив, докато я пренасяше около вратаря на Бруинс Джереми Суейман, преди да се опита да я пъхне около гредата.

Шайбата се процеди в гънката, където Мориси се опита да го удари с пръчка, но вместо това го пренасочи към мрежата със скейта си. Служител махна с ръка след кратък свирене на вратарския клаксон, решение, което беше потвърдено след бърза проверка на видеоповторението.

Уинипег изигра по-голямата част от играта през първия период, въпреки че изглеждаше щеше да остане ненаграден до последните секунди на фрейма.

Пропуснат изстрел на Чарли Макавой заобикаля дъските и праща Джетс да се отдалечат със странен удар. Марк Шайфеле прати шайбата на Габриел Виларди, който не успя да я преодолее Суейман, но Мориси, изостанал от играта, вкара отскочилото 7,8 секунди до края на периода.

Малко повече от три минути във втория период Бруинс спечелиха първия шанс за силна игра в мача, когато Брад Марчанд беше спънат от Нийл Пионк. Джетс го унищожиха и няколко минути по-късно спечелиха първата си възможност за силна игра за вечерта, но най-доброто изпълнение на дузпа в лигата на Бостън се погрижи за това с лекота.

Вземете последните национални новини. Изпраща се на вашия имейл, всеки ден.

Въпреки че спирането на мощната игра на Джетс може да не е твърде трудно, забавянето на горната им линия се оказа твърде трудно за справяне с няколко опонента напоследък и малко повече от 11 минути в средата на периода, те удариха отново.

Шайфеле захрани Николай Елерс в корнера в края на Бруинс, преди Елерс да стреля към вратата от труден ъгъл. Суейман го спря, но рикошетът падна пред него и Виларди беше първият, който го удари, удряйки го, за да удължи своята голова серия до пет мача.

С оставащо време 4:14 през този период Бруинс бяха призовани да имат шестима мъже на леда, което даде на Джетс втори удар в играта на силата. След 90 секунди Паркър Уодърспуун от Бостън улови шайбата от въздуха, докато стоеше в гънката, и я хвърли, давайки на Уинипег наказателен удар.

Шайфеле отправи удара и беше отказан отблизо от Суейман, но Уинипег овладяха шайбата в последвалото лице с втория си PP елемент и свършиха работата.

Nate Schmidt вкара шайбата от точката и я плъзна към Nino Niederreiter на задната греда. Нидеррайтер първоначално загуби шайбата в кънките си, но успя да я върне обратно на стика си и да я плъзне в мрежата, преди Суейман да успее да се натъкне, давайки на Джетс едва третия си гол през декември.

Джетс задържаха Бостън до нула удари към вратата при последното 14:22, докато пренесоха преднината от 3-0 в третия период, носейки предимство от 21-13 в ударите през 40-те минути.

Всякакви мисли за завръщането на Бруинс беше потушено в началото на третия, когато капитанът на Уинипег направи 4-0.

Мейсън Апълтън нахлу в края на Бостън и отправи удар към Суейман, който беше спрян, но той прибра отскочилата топка близо до основата на кръга за лицево лице. След това той отправи пас към гънката, където Адам Лоури чакаше, за да го насочи в мрежата само 1:25 след началото на периода.

Докато часовникът се навиваше и победата на Джетс беше почти сигурна, въпросът щеше дали Конър Хелбуйк може да заключи шатаут, но проницателен удар на Брандън Карло с 5:38 до края се отклони от стика на Брендън Дилън и покрай Хелбюйк, за да сложи край на тази идея.

Това беше най-близо, до което Бруинс щяха да стигнат, когато Уинипег отбеляза още един гол за пауърплей за добра мярка с 18,9 секунди преди края, когато Нидеррайтер отбеляза втория си гол в мача от слота.

С победата Джетс щракаха пропуск от шест загубени мача срещу Бруинс, който датира от 2019 г., връщайки си контрола над първото място в Централната дивизия.

Докато Бруинс имат още един мач преди коледната ваканция, Джетс са готови до сряда когато гостуват на Чикаго Блекхоукс.

Източник: globalnews.ca