Уинипег Джетс задушиха Кракен, Бросойт отпадна при победа с 3-0
Global News | 2024-03-09 | 07:56:04

След като паднаха от Кракен у дома във вторник, членовете на Уинипег Джетс признаха, че трябва да се стегнат в защита.

Те направиха това в пика в реванша в Сиатъл, спирайки Kraken при победа с 3-0 за тяхната 40-та победа за сезона.

Нито една страна не успя да генерира много в първия период, изпълнен със спирания, докато Уинипег водеше 9-8 предимство в ударите към вратата през втория период.

Часовникът за удари остана непроменен през първите 6:45 на втория, докато и двата отбора се бореха да улучат мрежата.

В крайна сметка Уинипег успя да насочи девет удара срещу четирите на Сиатъл през втория период, но играта остана безизходица на нула към третия.

Имейлът, от който се нуждаете за най-важните новини за деня от Канада и целия свят.

Феновете на Джетс, които не се унесоха през сънливите първи четиридесет минути, най-накрая бяха възнаградени в 7:15 на третия. След като Джош Мориси направи страхотна игра в точката, за да задържи шайбата, Владислав Наместников подаде ниско на Марк Шайфеле и той мина пред мрежата, преди да я плъзне през краката на Джоуи Дакорд, за да открие резултата.

Малко повече от минута по-късно Сиатъл получи най-добрия си шанс за вечерта, когато Андре Бураковски беше изхвърлен при отцепване. Докато стреляше по шайбата, стикът му се счупи и Шайфеле го препъна, изпращайки нападателя на Сиатъл да се насочи към Лоран Бросоа в мрежата и да постави Кракен в силовата игра. след пътуването, изпращайки го в съблекалнята за ремонт, но той се върна преди края на мача. Неговите съотборници убиха малката му дузпа за препъване, която се оказа единствената дузпа за вечерта.

Джетс удвоиха преднината си при 11:28, когато Адам Лоури вкара отскок за 10-ия си резултат сезон и втори в толкова мачове, след като останаха 21 поредни без гол.

Кракен събра много малко по отношение на обратен удар, преди Николай Елерс да вкара гол на празна врата 50 секунди преди края.

Бросойт трябваше да направи само 17 спасявания, за да спечели четвъртото си прекъсване в кариерата и първо след 8 февруари 2022 г., когато беше член на Вегас Голдън Найтс.

Джетс ще се завърнат веднага в игра Събота вечер във Ванкувър, опитвайки се да подобря резултата си до 7-0 във втория мач от двубоите този сезон.