Уинипег Джетс започват 2024 г. с победа с 4-2 над Тампа Бей
Global News | 2024-01-03 | 05:35:35

Уинипег Джетс продължават да печелят и през 2024 г., побеждавайки Тампа Бей с 4-2 във вторник вечер за третата си поредна победа и четвърта подред на домашния лед .

Смъртоносната мощна игра на Lightning получи ранен шанс благодарение на лошо решение от страна на съдиите, тъй като Адам Лоури получи висока дузпа, въпреки че Филип Майерс беше този, който хвана Дарън Радиш в лицето.

Тампа Бей се възползва от подаръка, когато Стивън Стамкос откъсна удар, който се отби от стика на Дилън ДеМело и премина Конър Хелбуйк, за да направи 1-0 6:18 в мача.

Късно в мача първо, Уинипег получиха първата си мощна игра, когато Ник Пербикс случайно изпрати шайбата в собствената си скамейка. Обикновено това не би довело до забавяне на наказанието за игра, но тъй като играч на Светкавица на пейката пъхна стика във въздуха, за да спре шайбата, служителите решиха, че шайбата можеше да отиде в тълпата, ако стикът не беше ударил шайбата.

Пербикс беше изпратен в бокса със 17,9 секунди преди края на първия период, давайки на Уинипег значителна част от времето с допълнителния човек, за да започне втория период.

Вземете последните национални новини. Изпраща се на вашия имейл, всеки ден.

Джетс не успяха да реализират, но благодарение на четвъртата си линия изравниха мача само след пет минути в средната рамка.

След продължителна смяна в края на Тампа, Морган Барън приключи, покривайки мястото на Neal Pionk в правилната точка. Той плъзна пас към другата точка, където Брендън Дилън направи перфектен удар към слота, който Пионк насочи покрай Андрей Василевски, за да изравни.

По-малко от пет минути по-късно Джетс взеха първата си преднина през нощта. Коул Перфети беше завързан отпред, докато се опитваше да вкара шайба във вратата, но шайбата отскочи право към Алекс Яфало, който я зарови, за да направи 2-1 при 9:13.

Светкавицата силовата игра се върна към работа, когато Доминик Тонинато беше повикан да задържи малко повече от 12 минути в периода, но Уинипег успя да го унищожи, за да запази преднината си.

Джетс пренесоха предимството от 2-1 във финала период, въпреки че беше изпреварен с 25-15 през 40-та минута.

Уинипег имаше предимство в ударите с 8-1 през първите десет минути на третия, благодарение отчасти на двойка силови игри, но си остана един- игра с гол, тъй като Джетс не успяха да погребат няколко шанса.

Това се промени с 4:47 до края благодарение на самопричинена грешка от Василевски. Той пусна дълъг удар и вместо да го замрази, се опита да го прокара по средата, но го прати право в тялото на Владислав Наместников. Той го задържа за момент, преди да подаде на Николай Елерс в слота, който го направи с пет дупки, за да направи 3-1 Уинипег.

Морган Барън гарантира, че няма да има късно рали, когато вкара празен гол -netter с 2:07, осигурявайки 11-ата победа на Уинипег в последните им 14 мача.

След като бе обявен за третата звезда на НХЛ за декември, Хелбюк отхвърли 33 удара за победата.

Джетс сега тръгват на път за три мача, започващи в четвъртък вечер в Сан Хосе.