Улф помага на Флеймс да спечелят победата с 5-1 над Шаркс във финала на сезона на отбора
Global News | 2024-04-19 | 15:21:34

Блейк Коулман вкара 30-ия си гол, а Макензи Уигар отбеляза 20-ия си гол, когато Калгари Флеймс победи Сан Хосе Шаркс с 5-1 в четвъртък вечер през сезона -краен мач и за двата отбора.

Уийгър никога не е имал повече от осем гола за сезон. Скокът до 20 изравни 30-годишния играч на трето място сред играчите на синя линия зад само Роман Джоси (23) и Кале Макар (21).

„След като вкарах, само искреността на поздравленията от всички. Когато дойдат при теб след това и ти кажат колко се гордеят с теб и подобни дребни неща, това е много важно за мен“, каза Уийгър.

По-впечатляващо за треньора на Калгари Райън Хуска, Weegar стана първият играч от НХЛ, който отбеляза 20 гола, като същевременно блокира 200 изстрела.

„Това е трудната част от играта“, каза Huska. „Където отново и отново го правите отново и отново и не се чувствате добре, и се поставяте в тези позиции и непрекъснато играете през това.

„Когато погледнете Макензи, вие Трябва да кажа, че той беше един от нашите по-постоянни играчи тази година. Така че си помислих, че той свърши наистина добра работа по отношение на ръководството, атака от задната част за нас. Но тогава имате нематериалните активи, които той носи.

Имейлът, от който се нуждаете за водещите новини за деня от Канада и целия свят.

„Той е състезател.“

Адам Клапка отбеляза първия си гол в НХЛ, а Оливър Кайлингтън и Кевин Рууни също вкараха за Калгари (38-39-5 ). Пламъците пропуснаха постсезона за втори пореден сезон.

Дъстин Улф имаше 16 спасявания и загуби предложението си за изключване на девет секунди до края на мача. 23-годишният новобранец затвори сезона с четири поредни победи и рекорд от 7-7-1.

Фабиан Зетерлунд вкара за Сан Хосе (19-54-9), който завърши с най-лошото рекорд в НХЛ. Акулите пропуснаха плейофите през последните пет сезона. Микаел Гранлунд направи асистенция и завърши сезона с поредица от 13 мача точки (два гола, 13 асистенции).

Началният вратар на "Акулите" Девин Кули беше изтеглен за втори пореден мач. След като даде осем гола при 22 удара в понеделник в Едмънтън, Кули (2-3-1) допусна пет гола при 23 удара, преди да бъде заменен от Георги Романов (14 спасявания).

„Просто е трудно да се свърши така. Това просто не беше начинът, по който искахме да излезем,” каза защитникът на Шаркс Кайл Бъроуз.

Калгари изскочи с преднина от два гола през първия период, отбелязвайки два гола в рамките на три минути.

Клапка откри резултата при 12:13. Голът на Коулман беше лесно влизане отстрани на мрежата, след като той беше поставен след перфектен пас от Конър Зари.

Коулман, който достигна 30 гола за първи път, бе пропуснал предишните четири игри с нараняване на горната част на тялото. Предишният най-добър резултат в кариерата на Коулман беше 22 гола с Ню Джърси през 2018-19.

Калгари взриви мача в началото на втория мач с още три гола в рамките на малко повече от три минути.

Кайлингтън нанесе точков удар в горния ъгъл в 3:53, Рууни вкара горния ъгъл в 5:59, а издигащият се удар на Уигър от синята линия намери вратата в 6:56.