Унай Емери доволен от завръщането на Астън Вила в домашния комфорт с победа над Форест
Breaking News | 2024-02-24 | 22:33:19

Босът на Астън Вила Унай Емери беше доволен от завръщането в домашния комфорт, след като регистрира първа победа във Висшата лига на Вила Парк през 2024 г. с успех 4-2 над Нотингам Форест.

Вила беше загубил последователни мачове от Нюкасъл и Манчестър Юнайтед, но направи това срещу Форест, за да засили хватката си на място в челната четворка.

Оли Дубълът на Уоткинс и Дъглас Луис ги накара да поведат с 3-0 през първото полувреме само за Форест да ги изплаши с голове от двете страни на полувремето чрез Муса Ниакхате и Морган Гибс-Уайт.

Но Леон Бейли удариха в момента, за да дадат на Вила място за дишане и те го видяха, за да си дадат възглавница над преследваната група.

Емери каза: „Бяхме много развълнувани и много мотивирани, след като загубихме два мача у дома след дълго време подред печелихме мачове тук и се чувствахме комфортно и силни, свързани с нашите привърженици и бяхме уверени.

„Но след като загубихме два мача у дома, можеше да загубим малко от увереността си и можеше да загуби нещо тактически.

„Но ние планирахме същите мачове, които изиграхме срещу Нюкасъл и Манчестър Юнайтед, въпреки че загубихме.

„Реагирахме добре в Шефилд ( Юнайтед) и реагирахме добре срещу Фулъм и бяхме фокусирани върху това да получим потвърждение, че реагирахме добре у дома.

„Първо играейки с индивидуалност и второ, опитвайки се да контролираме играта с нашия стил. Първото полувреме се справихме фантастично и бях много щастлив, чувствах се комфортно и уверен.

„Когато вкараха гол, това беше единственият шанс, който допуснахме през първото полувреме и започнахме второто полувреме с малко съмнение и те отбелязаха гол, но реакцията ни също беше фантастична, както правехме преди в други мачове.

„След известно съмнение ние реагирахме и отново играехме с личността и се опитвахме да контролираме играта.“

Мениджърът на Нотингам Форест Нуно Еспирито Санто остана да съжалява за „лошото представяне“.

Форест бяха преодоляни в първите 40 минути, но все пак се върнаха в мача с головете си част на полувремето.

Те обаче не успяха да се върнат, тъй като лошото им начало ги коства.

„Започнахме наистина, наистина зле, началото на мача беше Лошо, беше твърде лесно за съперника да отбележи“, каза португалецът.

„Не играхме добре. Много лошо първо полувреме, въпреки че голът ни даде известна надежда, започнахме второто полувреме много добре при 3-2, имахме добър шанс за 3-3, играта беше за нас.

„След това отново лоша ситуация, която направи Вила 4-2 и играта приключи. За да обобщим, лошо представяне.

„Това е нещо, върху което ще работим, ще анализираме и ще се опитаме да разберем защо и ще се опитаме да разберем дали можем да бъдем по-добри.

“ Наистина вярвам, че можем да се справим по-добре – индивидуално и като отбор, защото е твърде лесно за противника да отбележи.”