Унай Емери нетърпелив за първа група, след като Астън Вила достигна елиминационните фази на ECL
Breaking News | 2023-12-01 | 13:53:04

Унай Емери призова Астън Вила да довършат работата, след като си резервираха място в елиминационните фази на Лига на конференциите Европа.

Мениджърът иска да запечата първото място в група Е след победата с 2-1 над Легия Варшава в четвъртък.

Победителят на Алекс Морено – при първото си участие от май след контузия на коляното – спечели победа, след като началният удар на Муса Диаби беше отменен от Ърнест Мучи през първото полувреме.

Победата дойде, след като феновете на Легия се сблъскаха с полицията преди мача – раниха трима полицаи – при което привържениците бяха не допуснати до Вила Парк.

Вила се премести над Легия на върха в групата и се нуждаят от точка в Мостар, последния мач от групата, следващия месец, за да гарантират последното си 16 място.

Емери каза: „Наистина съм щастлив, защото започнахме това състезание със загуба в Варшава. Искахме да покажем как сме се подобрили след този мач и играхме добре.

„Бяхме професионалисти, чувствахме се добре, чувствахме се силни и искаме да завършим първи. Все още не е завършено, но сме близо до него.

„Това състезание е много важно, то е трофей и се опитва да спечели минути за някои играчи. Алекс Морено се завърна, Джейкъб Рамзи, Джон Дюран получиха 90 минути и като отбор трябваше да постигнем представяне с всеки играч. Тилеманс, преди да влезе навътре и да намери ъгъла.

Jhon Duran беше близо до добавяне на секунда, преди Легия да се възползва от ужасна грешка на Бубакар Камара след 20 минути.

Халфът получи топката топка от Робин Олсен на границата на наказателното поле, но подаде право към Муци, който намери горния ъгъл.

Окуражен, Легия се уреди и се приближи три минути след второто полувреме, когато ударът с глава на Гил Диас срещна гредата .

Но това върна искрата на Вила към живота и, след като Капер Тобиаш отказа Диаби, Морено вкара победен гол в 59-ата минута, когато стреля от воле при пряк свободен удар на Дъглас Луис.

Легия, който победи Вила 3-2 в първия мач през септември изостава с три точки и сега е изправен пред последно 32-ро равенство срещу страна, която отпадна от Лига Европа през февруари.

Босът Коста Руняич каза: „Това е очакван резултат, но го посрещнахме по доста добър начин. Вила има много сила у дома и е непобеден от февруари.

„Първото полувреме беше равностойно, опитахме се да играем смело и отбелязахме фантастичен гол. Вила изигра добър мач, но можехме да защитим техния свободен удар по-добре и в крайна сметка това беше заслужена победа за Вила.