Уол солиден, Джордано бележи като лидер на Лийфс с 5-1
Global News | 2024-03-29 | 03:49:19

ТОРОНТО – Джоузеф Уол направи 24 спасявания при отскок, а Марк Джордано вкара гол след дълго отсъствие поради контузия, докато Торонто Мейпъл Лийфс преминаха покрай Вашингтон Кепитълс 5- 1 в четвъртък.

Тайлър Бертуци, с два гола, които му донесоха шест в последните му седем мача, Конър Дюар и Боби Макман осигуриха останалата част от атаката за Торонто (41-22-9).

Ник Дауд отговори за Вашингтон (36-27-9). Чарли Линдгрен спря 43 удара.

Уол беше стабилен, след като се отказа от гол при първия удар в последните си две титуляри, включително грозната загуба с 6-3 във вторник от Ню Джърси Девилс, която накара старши треньора Шелдън Кийф да се ядоса при „незрялото“ представяне на целия състав.

Лийфс влязоха в игра само с две точки напред пред Тампа Бей Лайтнинг, които са 8-1-1 в последните си 10 състезания, за трето място в Атлантическата дивизия с мач по-малко.

Кепиталс, междувременно, започнаха вечерта от второто място за уайлд-кард в Източната конференция, две точки пред Детройт Ред Уингс с мач по-малко.

Снайперистът от Торонто Остън Матюс, който е лидер в НХЛ с 59 гола, се подготви, въпреки че пропусна сутрешното пързаляне поради заболяване.

Лийфс обаче бяха без много таланти. Крилото от топ линията Мич Марнър изпусна девети пореден мач с високо изкълчване на глезена, докато защитниците Морган Риели (горна част на тялото), Тимъти Лилегрен (горна част на тялото) и Джоел Едмъндсън (не се разкрива) също бяха извън линията.

Извънредни новини от Канада и по света, изпратени на вашия имейл, както се случва.

Звездата на Вашингтон Алекс Овечкин удари леда на Scotiabank Arena с 18 гола в последните си 25 мача, за да изостане с 46 от рекорда на Уейн Грецки за всички времена от 894, след като отбеляза само осем гола в първите 43 състезания за сезона.

Играйки за първи път, след като получи сътресение на 29 февруари, Джордано вкара втория си гол за сезона — и първи от 31 мача — в 10:09 на първия период.

Най-старият в лигата играч през 2023-24 г. на 40-годишна възраст, ветеранът със синя линия посочи небето в знак на празнуване, след като баща му Пол почина внезапно миналия месец.

Уол трябваше да бъде остър по-късно в периода, когато изпревари Ник Дженсън на прага.

Разкъсани от Кийф във вторник, когато структурата им се разпадна напълно след първи период от 25 изстрела, Лийфс бяха по-свързани през всичките три зони и изстреляха 19 шайби към Линдгрен за 20 минути.

Бертуци направи 2-0 само 18 секунди след началото на секундата, когато вкара 17-ата си от пазача на мрежата на Вашингтон, но Дауд си върна това, когато отбеляза 10-ата си в 5:27.

Дюар възстанови преднината от два гола на Торонто, когато удари с бекхенд своя 11-и — и първи с Лийфс, откакто бяха придобити от Минесота Уайлд в крайния срок за търговия на НХЛ — в 11:38, преди Линдгрен да ограби Матюс за неговия 60-ти гол в края на периода .

Макман поведе домакините с 4-1 в 1:06 на третия удар, който Линдгрен спря при пълно разтягане, преди шайбата да рикошира в Дженсън.

Бертуци добави неговият 18-и след обрат при 10:11.