Уорън Фоегеле води с 5 точки пред Едмънтън Ойлърс пред Дъкс
Global News | 2024-01-01 | 06:01:18

Уорън Фоегеле записа първия си мач с 5 точки в кариерата си в неделя вечер, когато Едмънтън Ойлърс победи Анахайм Дъкс със 7-2.

Това е петата поредна победа за Ойлърс, всички те на път.

Ойлърс поведоха рано, когато Фьогеле постави Райън Маклауд за неговия седми. Макс Джоунс отговори за патиците, помитайки свободна шайба покрай Калвин Пикард. Ивендър Кейн, който се върна в игра, след като пропусна съботния мач срещу Лос Анджелис, се възползва от почивката, за да изведе Ойлърс с 2-1 в края на първия мач. Шайбата удари рефера зад мрежата, позволявайки на Кейн да се хвърли върху нея и да я пъхне зад Джон Гибсън.

Вземете последните национални новини. Изпраща се на вашия имейл, всеки ден.

Ойлърс го изляха на втория борд. Дарнел Нърс щракна напречен пас към Леон Драйситл, който стреля еднократно от остър ъгъл. Nurse отново изигра манипулатор по-малко от три минути по-късно с шамарен пас към Foegele, който чукна шестия. Foegele удари отново по-късно през втората, за да направи 5-1.

Франк Ватрано вкара едно за Дъкс в третата. Зак Хаймън отговори с 21-ия си гол, след като бе изпратен в мрежата от Конър Макдейвид. Брет Кулак добави още един при дълъг шамар, организиран от Фоегеле.

Пикард спечели победата с 28 спасявания.

Ойлърс, 18-15-1, ще бъде домакин на Филаделфия Флайърс във вторник (630 CHED, Face-off Show от 17:30 ч., мач от 19:00 ч.).