Усилията на Пабло Сарабия са достатъчни, когато Уулвс побеждават зле дисциплинирания Шефилд Юнайтед
Breaking News | 2024-02-25 | 18:33:20

Играчите на Шефилд Юнайтед се биеха помежду си, докато паднаха до още едно тежко поражение във Висшата лига при обрат с 1-0 срещу Уулвс.

Отбор съотборниците Джак Робинсън и Вини Соуза се сблъскаха през първото полувреме с недисциплинираните Блейдс, които останаха в дъното на таблицата след загубата с малко.

Двойката се изравни с гостите, които вече изоставаха от Пабло Сарабия удар с глава през първото полувреме и те ще трябва да насочат всякакъв по-нататъшен боен дух към опит за оцеляване, който изглежда все по-обречен.

Отборът на Крис Уайлдър е на осем точки от безопасността и друго слабо представяне не даде надежда за шансовете им.

За разлика от това, победата беше първата победа на Вълците във висшата лига на Molineux тази година и издигна домакините до осмо място, докато поддържат изненадващо европейско предизвикателство.

Те са на точка зад Брайтън на седмо място, тъй като хората на Гари О'Нийл продължават да впечатляват и отхвърлят прогнозите за сезон на борба.

Вълците обаче не бяха в най-добрата си форма в Molineux, но не беше необходимо, за да победят Blades.

Отне до 18-та минута за някои сериозни действия, когато Риан Брустър беше оставен непокрит, за да тества Хосе Са, след като Крейг Доусън блокира първоначалния му опит.

След това бившият младеж на Ливърпул имаше второ откриване пет минути по-късно, само за да отклони удара си встрани под натиска на Тоти Гомес.

Въпреки топката, Уулвс се бореха да отворят гостите и хората на О'Нийл бяха тези, които допуснаха шансовете.

p>

Джеймс МакАти се превърна в най-новия разточителен Блейд, когато стреля право към Са, след като се измъкна от Доусън отляво и пропуските на Юнайтед се оказаха скъпи след 30 минути.

Отново мекият корем на гостите стана техният най-голям проблем, тъй като допуснаха гол номер 66 за сезона.

Ясер Ларуци беше хванат да дреме, позволявайки на Сарабия да пристигне неконтролиран, за да посрещне подканящото центриране на Раян Аит-Нури и да хвърли въртящ се удар с глава в горния ъгъл.

С него Шефилд Юнайтед се пропука с натискането на Робинсън и Соуза и размяната на удари, след като Педро Нето стреля.

През декември Уайлдър призова играчите си да „завъртят няколко удара“ в битката срещу изпадане – въпреки че той не би очаквал да приемат думите му толкова буквално.

VAR даде пропуск на двойката, но Блейдс бяха загубили дисциплината си и се нуждаеха от полувреме, за да се прегрупират.

Те успяха да поставят Уулвс под лек натиск и МакАти отправи удар встрани, но никога нямаше усещане, че страната на Уайлдър ще изравни.

Брустър тества Са, когато инерцията на Юнайтед избледня и Сарабия се приближи до секунда, когато той се изви широко точно след часа.

Пешеходната половина обаче рядко намираше своята посока, а гостите никога не са имали Вълци на въжетата, тъй като претърпяха нов нокаутиращ удар във Висшата лига.