Уулвс 1-0 Брайтън: Ранният удар на Марио Лемина гарантира на отбора на Гари О`Нийл достигане до четвъртфиналите на ФА Къп и урежда равенство срещу Чемпиъншип Ковънтри
Daily Mail | 2024-02-29 | 03:32:21

Точно както Шефилд Юнайтед беше миналата неделя, Брайтън беше по-добрата страна през по-голямата част от този мач – но точно като Блейдс, те оставиха Молиню без какво да покажат за усилията си.

Въпреки целия им обещаващ подход, Брайтън не можа да тества вратаря на Уулвс Хосе Са толкова, колкото трябваше.

Вълците достигнаха четвъртфиналите на ФА Къп в сряда, след като победиха Брайтън с 1-0

Не всичко беше усмивка за домакините обаче, които загубиха Hwang Hee-chan поради контузия през второто полувреме на мача

Отборът на Roberto De Zerbi беше по-добър през голяма част от мача, но не успя да намери задната част на мрежата

Вашият браузър не поддържа iframes.

Въпреки че остави ключовите играчи Педро Нето и Крейг Доусън извън стартовите 11, Уулвс веднага започнаха да вървят напред и поведоха след две минути. Jean-Ricner Bellegarde избяга от Jan Paul van Hecke и когато Steele махна на кръста, Pervis Estupinan се поколеба. Лемина не го направи и плъзна Уулвс напред.

Брайтън (3-4-3): Стийл 5; Ван Хеке 5.5, Дънк 6, Игор 6 (Барко 80); Пеупион 5 (Уелбек 46, 6), Модер 6 (Балеба 61, 6), Грос 6,5, Еступинан 6; Buonanotte 6 (Baker-Boaitey 70, 6), Fati 6 (Enciso 70, 6.5), Adingra 6.5

Неизползвани резерви: Verbruggen, Webster, Lallana, Офиа

Жестовен картон: Фати, Игор

Мениджър: Роберто Де Зерби 6.5

Съдия: Андрю Мадли 6.5

Посещаемост: 23 822

Отслабен сериозно от контузии, Брайтън не заплашваше до малко преди изтичането на половин час, когато Якуб Модер стреля встрани от 20 ярда. В другия край Белгард преследва удара с обратен пас на Люис Дънк, но Стийл спаси Албион.

Тогава гостите започнаха да играят. Те поискаха дузпа, когато ударът на Естпуниан попадна в предмишницата на Макс Килман и след това Факундо Буонаноте – незабелязан от Ван Хеке, който скачаше пред него – стреля с глава от осем ярда. При пълния си дебют Камерън Пеупион стреля слабо след центриране отдясно, а от другия фланг Саймън Адингра не беше целта от подобна обещаваща позиция.

Вълците бяха лоши, въпреки че победиха Шефилд Юнайтед миналия уикенд и не бяха много по-добри тук. Брайтън отново беше по-резултатен в началото на второто полувреме и Дънк засече с глава ъглов удар на Паскал Грос.

За да направи нещата по-сложни за Уулвс, Хванг Хи-чан дръпна след отиграване на пас и веднага беше заменен от Нето, като Лемина също се движеше предпазливо надолу по тунела, когато той беше заменен по същото време.

Нето беше бърз замесен, когато се разкъса от вътрешната страна на собствената си половина и просто беше спрян от прикриващия Дънк.

И с ограничените до контраатаки на Вълците, докато Брайтън натискаше, Нето захрани резервата Пабло Сарабия и неговият нисък удар наложи корнер. Хората на Роберто Де Зерби все още бяха опасни, а резервата Дани Уелбек на полувремето отбеляза удар с глава твърде високо от центриране на Валентин Барко. След това в последните секунди Стийл нанесе удар в нокдаун на далечната греда.

За да направи нещата още по-сложни за Уулвс, Хванг Хи-чан дръпна, след като изигра пас и веднага беше заменен от Нето, като Лемина също се движеше предпазливо надолу по тунела, когато той беше заменен по същото време.

Педро Нето се оказа труден клиент за Вълците, когато влезе за контузен Хванг

Вратарят на Брайтън Джейсън Стийл може би трябваше да изравни резултата, когато вкара гол в преддверителните моменти

Страната на Гари О'Нийл сега ще вземе от страна на Чемпиъншип Ковънтри в последните осмина на състезанието

Нето беше бързо замесен, когато се откъсна от вътрешната страна на собствената си половина и просто беше спрян от покриващия Дънк.

И с ограниченията на Уулвс до контраатаки, докато Брайтън натискаше, Нето захрани своя колега резерва Пабло Сарабия и неговият нисък удар наложи корнер. Хората на Роберто Де Зерби все още бяха опасни, а резервата Дани Уелбек на полувремето отбеляза удар с глава твърде високо от центриране на Валентин Барко. След това в последните секунди Стийл нанесе удар в нокдаун до далечната греда.