Уулвс изхвърлиха Брайтън от ФА Къп благодарение на ранен удар на Марио Лемина
Breaking News | 2024-02-28 | 00:50:18

Марио Лемина изстреля Уулвс на четвъртфиналите на ФА Къп след нервна победа с 1-0 над Брайтън.

Домакините стигнаха до последните осем само за втори път от 21 години и за първи път от 2019 г., когато стигнаха до полуфиналите.

Сега има път към Уембли за отбора на О'Нийл, който ще бъде домакин на отбора от Чемпиъншип Ковънтри в следващия кръг, но те живееха опасно в Молиньо.

Факундо Буонаноте пропиля чудесно отваряне, а вратарят Джейсън Стийл, за късен корнер, пропусна шанса да вземе продълженията.

Но полуфиналистите от миналия сезон – които доминираха дълги периоди – не можаха да намерят начин да се върнат от признаването на победителя само след 77 секунди.

Брайтън – липсват осем редовни титуляри, включително Соли Марч, Жоао Педро, Каору Митома и Джеймс Милнър – вече бяха аутсайдери дори преди да изостанат рано.

Добрият завой на Jean-Ricner Bellegarde го накара да избяга от Ян Пол ван Хеке отляво и Стийл можеше само да пляска при отклонението му центриране.

Лемина и Первис Еступинан пристигнаха на далечната греда, като халфът на Уулвс реагира първи, за да вкара топката при втория опит.

Но, подобно на неделното 1-0 Победа във Висшата лига над Шефилд Юнайтед, домакините не успяха да надградят преднината си.

Брайтън се възстанови от шока от ранния гол и със Саймън Адингра и Якуб Модер, стрелящи извън целта, овладя мача .

Имаше малко предположения, че Вълците ще увеличат преднината си, въпреки че Стийл трябваше да бъде нащрек, за да изчисти краката на Белгард, след като се втурна към слабия заден пас на Игор.

Това бяха Чайките които създадоха най-добрите отваряния и трябваше да изравнят седем минути преди почивката, когато Буонаноте заби свободен удар с глава от центриране на Еступинан.

Роберто Де Дзерби ясно усети път обратно към равенството и пусна Дани Уелбек в брейк, като Брайтън продължи да натиска.

Люис Дънк кимна широко и разочарованието на Уулвс нарасна, когато загубиха Hwang Hee-chan и Lemina заради контузия.

И все пак промените, с Педро Нето и Пабло Сарабия се обади, за кратко даде на домакините така необходимия импулс, дори ако не успяха да увеличат тънката преднина.

Гостите обаче се прегрупираха отново и върнаха Вълците назад, без да тестват Хосе Са като игра навлезе в последните си 15 минути.

Хулио Енсисо проби от 25 ярда, повече от разочарование, отколкото с вяра, че ще отбележи, и Уелбек кимна.

Стийл, за последно -gasp corner, трябваше да донесе равенството до продълженията, но направи широк удар от шест ярда, когато Уулвс пробиха.