Уулвс се радват на ранен коледен подарък, след като осъдиха Челси на нова загуба
Breaking News | 2023-12-24 | 18:18:34

Челси се срина до трета загуба в четири мача от Висшата лига, след като головете на Марио Лемина и Мат Дохърти през второто полувреме донесоха на Вълците заслужена победа с 2-1 в Молиньо.

Лемина стреля с глава непокрит от корнер на Пабло Сарабия в началото на втория период, само награда, след като отборът на Гари О'Нийл преодоля ранен натиск и домакините отхвърлиха множество положения, най-ярко от Рахийм Стърлинг.

Челси се потруди да намери път назад, но както често този сезон не успя да намери ключовия пас в последната третина, като Коул Палмър забележимо се разпадна.

След това в добавеното време и с ангажимента на гостите напред, Вълците пробиха и Уго Буено центрира за Дохърти, за да се възползва от лошо изчистване, за да забие вратата за секунда.

Резервата Кристофър Нкунку отбеляза първия си гол за Челси в последните минути, но Маурисио Отборът на Почетино се изплъзна до трета загуба като гост в лигата.

Армандо Броя отхвърли първото отваряне на мача. След като Стърлинг захрани Мало Густо отдясно, ниското му центриране в наказателното поле пристигна перфектно в крака на албанеца, който играеше като самотен нападател с Николас Джаксън, преместен на крилото. Търсейки да стреля за първи път, Броя ритна на чист въздух и шансът беше изчезнал.

Стърлинг беше най-ясната опасност за Челси през първото полувреме, като тичаше срещу Вълците по двата фланга и хвърляше подканващи удари. Най-добрият от тях падна на Джаксън, който беше намерил пространство, но когато топката падна, докосването му не успя да съответства на движението му и пасът се изви под крака му и се отдалечи.

След половин час това беше ред на съотборниците си, за да излеят гнева си към английския национал. Стърлинг се справи брилянтно с Хари и изгонването на Жоао Гомес, последния човек на Уулвс, който се колебаеше с топката дълбоко в собствената си половина. С блокираната защита на полето, Стърлинг напредна към вратата с Джаксън и Палмър широко отворени до него. Всеки от играчите щеше да има докосване; вместо това Стърлинг необяснимо излезе сам и отправи слаб удар право към Хосе Са.

Най-добрите шансове на Уулвс за полувремето дойдоха в последните секунди, първо когато Сарабия стреля точно от границата на наказателното поле чрез отклонение, след което Хи Чан Хуанг се измъкна от Леви Колуил от топка над горната част и го удари.

Те започнаха второто полувреме с подобна спешност, Гомес вкара удар, който отби Лесли Угочукву и грабна гредата преди защитникът Тоти да се измъкне отзад и да направи страхотно спасяване от упора на резервния вратар на Челси Джордже Петрович. копие на шанса на Тоти. Корнерът на Сарабия падна в сърцето на наказателното поле на Челси, но въпреки очевидната опасност никой в ​​синьо не скочи или не помръдна да атакува топката.

Това остави Лемина с прост удар с глава, изкачвайки се над лежащия на земята Угочукву, за да кимна към задната греда и зад блокирания Петрович.

Почетино изпрати Нкунку за своя дебют във Висшата лига, като неефективният Броя напусна. Той почти предложи на Челси незабавна отсрочка, отказан на голлинията от Тоти, който с благодарност го изчисти.

След това Стърлинг отново се приближи, поставен от Палмър отдясно, след като Нкунку го избра само за героичен удар последен блок от Крейг Доусън, отклоняващ топката над гредата на Са. Балансът в играта се накланяше в полза на Челси.

Нарастващото им самочувствие доведе до гибелта им. Три минути след добавеното време Буено проби отляво, опитът за изчистване на Беноа Бадиашиле беше жесток и Дохърти го вкара, за да поеме покрива на Молиню.

Нкунку отбеляза с глава след центриране на Стърлинг минути по-късно, но едва Челси феновете бяха останали да го видят.