Уулвс засилват европейския пробив със скалпа на Фулъм, но проблемите с контузиите се появяват отново
Breaking News | 2024-03-09 | 19:41:04

Кандидатурата на Уулвс за европейския футбол беше подсилена от победата с 2-1 над Фулъм, но това дойде за сметка на повече проблеми с контузии.

Jean-Ricner Bellegarde накуцва с малко повече от 10 минути преди, докато Pedro Neto, който беше оценен като здрав, след като усети подколянното си сухожилие миналия уикенд, дръпна малко преди полувремето, държейки задната част на лявото си бедро.

Но домакините накараха Фулъм да плати за пропуснатите възможности, като Раян Аит-Нури вкара първия си гол от декември 2022 г. в 52-ата минута, а Нелсън Семедо добави отклонена секунда, преди Алекс Иуоби да грабне много късна утеха.

Резултатът издига отбора на Гари О'Нийл до осмо място в таблицата на Висшата лига през седмицата, когато стана ясно, че Уулвс ще започне преговори за договор със своя мениджър това лято.

Силната форма на Уулвс беше спряна от загуба с 3-0 от Нюкасъл последния път, докато Фулъм, който искаше да спечели в Молиньо за първи път от 1985 г., преследваше трета поредна победа във Висшата лига.

О'Нийл беше подсилен от наличността на вратаря Хосе Са, който излезе на полувремето миналия уикенд, но Крейг Доусън беше контузен, така че Сантяго Буено влезе на страната заедно с Жоао Гомеш и 19-годишния нападател Нейтън Фрейзър, които стартираха първи за клуба.

Доброто представяне на Фулъм означаваше, че завърналият се Жоао Палиня трябваше да се задоволи с място на пейката.

С феновете на Уулвс, които крещяха за фаул срещу Фрейзър, Фулъм падна в другия край на шеста минута и създаде първия шанс в мача – удар на Андреас Перейра отляво, избит от Са. Уилсън, но след като трябваше да победи само вратаря, той избра да стреля с външната част на левия си крак и изпрати усилието си встрани.

В другия край едно-две между Аит-Нури и Марио Лемина почти прокара крайния защитник, преди едно тежко докосване позволи на Бернд Лено да блокира.

Фулъм имаше втората си златна възможност в 35-ата минута, когато период на натиск завърши с Харисън Рийд, пращащ топка през вратата за Тосин Адарабиойо, който видя как ударът му се отби в горната част на гредата.

Фулъм заплашваше отново в началото на второто полувреме, като Уилсън изпрати крив удар малко покрай гредата.

Но първият гол отиде в полза на отбора на домакините, тъй като резервата Тоти се възползва от слаб удар с глава на Калвин Баси от пряк свободен удар на Уулвс и изравни Айт-Нури, който бе излязъл напред след напускането на Нето, за уверен завърши високо в мрежата.

Босът на Фулъм Марко Силва пусна Уилиан и Том Кеърни за изглеждащи разочаровано Рийд и Перейра, но стремежът им към изравнителен гол оставяше празнини в задната част и Уулвс грабнаха втория си гол 67-а минута.

VAR погледна, но Фрейзър, който работеше неуморно през цялото време, беше точно отстрани, когато се нахвърли върху паса на Гомес. Опитът му за центриране беше блокиран, но Гомес върна топката към Семедо, чийто удар преодоля Лено чрез голямо отклонение от Кейрни.

Фулъм беше агонизиращо близо до това да върне един удар 10 минути преди края, Са изтегли акробатично спасяване, за да откаже резервата Палиня и Макс Килман, насочвайки се към последващия удар на Родриго Муниз извън линията, преди силното бягане и удар на старото момче на Уулвс Адама Траоре да доведе до още едно спиране от Са.

След това реферът Тони Харингтън загуби търпение с мениджърът на гостите Силва и му показа жълт картон, добавяйки към разочароващия следобед, който едва се подобри от удара на Ивоби с почти последния удар в мача.