Ванкувър Кенъкс падна от Сиатъл Кракен с 5-2, докато поредицата от загуби достигна 4
Global News | 2024-02-23 | 18:28:20

Джаред Маккан отбеляза гол и три асистенции, Джордан Ебърле добави два гола и асистенция, а Сиатъл Кракен победи водещия в НХЛ Ванкувър с 5-2 на Четвъртък вечер, донасяйки на Canucks тяхната четвърта поредна загуба.

Винс Дън и Джъстин Шулц също вкараха за Kraken, които взеха сезонната серия срещу техния съперник от Pacific Northwest и имат 3-0-1 след 2-7- 1 плъзгане. Филип Грубауер направи 19 спасявания в първия си старт у дома и втори като цяло, откакто получи контузия в долната част на тялото на 9 декември.

„Беше добро представяне през целия път“, каза треньорът на Сиатъл Дейв Хакстол. „Имаме добър принос от всички. Нашата игра с шайбата доведе до голяма част от успеха ни тази вечер. Преместване на шайбата, грижа за нея, правене на добри, твърди игри и преминаване през неутралната зона. Играхме бързо.”

McCann направи първия мач с четири точки в деветгодишната си кариера. Той има 11 гола и 11 асистенции в последните си 15 мача.

„Той играе с много увереност“, каза Хакстол. „Той се чувства много уверен с шайбата, излизаща от стика му.“

Вземете последните национални новини. Изпраща се на вашия имейл, всеки ден.

J.T. Милър и Сам Лафърти отбелязаха за Ванкувър, който е 3-5-1 след серия от 12 точки. Тачър Демко направи 26 спасявания.

Canucks изпаднаха в равенство с Бостън – който загуби от Калгари с 3-2 след продължение в четвъртък – на върха в класирането на НХЛ с 80 точки. Преди сегашния си пропуск от четири мача, Ванкувър не беше губил повече от два поредни през целия сезон.

Канукс останаха без гол и при четирите възможности за силна игра. Те са 1 от 28-те по силови игри през последните си девет мача.

„Не се конкурират много от момчетата“, каза треньорът на Ванкувър Рик Точет. „Това зависи от мен. Трябва да поема вината за това. Не накарах момчетата да се състезават достатъчно силно, така че ще поема жегата в този случай. Тази вечер имаше много неявявания.“

Милър откри резултата 4:34 в първия период, когато вкара свободна шайба, след като Грубауер изгуби стика зад мрежата. Това беше 29-ият гол за Милър за сезона и пети в последните му три мача.

Дън изравни при 13:22 при първия, с едно ударно ударче от точката.

McCann даде преднина на Сиатъл с 2-1 с гол от пауърплей 20 секунди след секундата. Той измъкна шайбата при опит за изчистване и стреля в горния десен ъгъл с водещия си отбор 25-и.

Ванкувър изравни 2-2 в 4:57, когато ударът на Пиус Сутер с флипер се озова в мрежата от скейта на Шулц и рамото на Лафърти.

Сиатъл си върна преднината, когато Шулц стреля с удар от дясната точка при 13:28 на секундата.

Еберле даде преднина на Сиатъл с 4-2 само 1: 11 по-късно, погребвайки собствения си рикошет след хубав пас на Маккан зад мрежата. Той добави празен гол за своя 12-ти за сезона, включително осмия му в последните 15 мача.

„Все още смятам, че имаме друго ниво и мисля, че стигнахме до него тази вечер“, каза Еберле . „Това е нещо като стандарт за нас и трябва да намерим начин да постигнем тази последователност всяка вечер.

„И ако направим това надолу и намерим начин (в плейофите), ще бъдем опасен отбор.“