Ванкувър Уайткепс се бият с мексиканския Тигрес при равенство 1-1
Снимка: globalnews.ca
Global News | 2024-02-08 | 22:21:34

Ванкувър Уайткапс имаха мечта да осигурят рядка победа срещу мексикански отбор в първия кръг на Шампионската купа на КОНКАКАФ в сряда.

Но Андре -Pierre Gignac разби надеждите им с пряк свободен удар в последните моменти на мача, за да донесе равенство 1-1 на Tigres UANL срещу Ванкувър.

Мениджърът на Tigres Робърт Сиболди го описа като „красив свободен удар“.

Дамир Крейлах откри резултата в 32-ата минута с първия си гол като играч на Ванкувър Уайткепс.

Защитникът Луис Мартинс центрира дълбоко към нападателя Брайън Уайт, който кима топката в Пътят на Крейлах, преминавайки през вратаря на Тигрес Науел Гусман.

Старши треньорът на Уайткепс Вани Сартини каза, че е доволен от представянето на придобиването на отбора извън сезона.

„Той не е най-добрият динамичен играч в света, но той може да комбинира добре, когато играе с двама нападатели“, каза Сартини. „Надявам се, че неговият гол ще попадне в най-важната лента на КОНКАКАФ“

Вземете последните национални новини. Изпраща се на вашия имейл, всеки ден.

34-годишният Крейлах прекара голяма част от миналия сезон, борейки се с последиците от контузия на гърба от 2022 г. и беше ограничен до четири гола и една асистенция в 27 мача.

Крайлах почти отвори вкарвайки в 17-ата минута, след като Райън Голд продължи напред, намирайки отворено центриране на белите, чието центриране току-що избяга от хърватина.

Сартини каза, че няма проблеми с това как се представя отборът му или резултата.

Италианският старши треньор беше говорил по-рано през седмицата, че е зад Тигрес по отношение на подготовката, като Ванкувър трябва да издържи съкратен извън сезона и предсезона.

„Мисля, че направихме много добро представяне срещу много добър отбор“, каза той в сряда. „По принцип приложихме всичко, за което говорихме през седмицата.“

Уайт смяташе, че е удвоил преднината за Ванкувър в началото на второто полувреме, след като реализира неуспешно изчистване от Тигрес, но това беше изключено от видео повторение за засада.

Мачът отбеляза 100-ия мач на Сартини начело на Уайткепс, като италианецът събра рекорд 38-33-29.

Реваншът ще отнеме място на Estadio Universitario в Сан Николас де лос Гарса, Мексико на 14 февруари.

Първият мач се проведе на стадион Starlight в Лангфорд, Британска Колумбия, поради конфликт с графика с обичайния дом на Whitecaps в B.C. Място.

Тигрес е непобеден в пет мача от лигата, включително победи над Леон и Чивас, за да отвори календара си за 2024 г.

Мексиканската страна също има само две загуби в последните си 20 мача, което се отнася до 17 септември 2023 г. Но Сартини каза, че си представя шансовете на своя отбор да продължи напред в състезанието.

„Много сме уверени, че ще отидем там и ще спечелим“, каза той.

Уайткепс се изправиха срещу Тигрес миналата година в Купата на лигата, губейки с 5-3 след дузпи, след като мачът завърши 1-1 в редовното време.

Дузбата включваше своеобразно магическо шоу с Тигрес вратарят Гузман изглежда вади глупаво връв от устата си по време на дузпата и точно преди решаващия удар.

Ванкувър се включи в състезанието, след като победи CF Монреал и спечели канадското първенство.

Колега Канадските участници са шампионът на CPL Forge FC и победителят от редовния сезон на CPL Cavalry FC.

Източник: globalnews.ca