Възраждането на Игор Шестеркин, което стои зад перфектния старт на плейофите на Рейнджърс
New York Post | 2024-05-06 | 13:44:18

Беше погребано. Скрито под 10-те точки от топ 6 на Рейнджърс, последното напомняне, че 120-те точки от редовния сезон на Артеми Панарин не са случайност и – най-вече – числата 4 и 3, осветени на Garden Jumbotron, които символизираха серия 1-0 водят.

Сините фланелки попречиха на Ураганите да ударят Игор Шестеркин с изстрели в неделя следобед. Той се изправи срещу само 12 през първите два периода. Общо двайсет и пет. Шестеркин, бившият носител на трофея Везина, натоварен със задачата да насочи Рейнджърс към 16-те победи, необходими за вдигане на Купа Стенли, не трябваше да ги носи при победата им в мач 1, но имаше моменти, особено в последните минути, когато Ураганите дръпнаха техен вратар и намали пасива от два гола до един, когато трябваше да блесна в старинната си форма.

Когато прозвуча последният клаксон, Шестеркин стана първият вратар на Рейнджърс, спечелил първите си пет титулярни мача в следсезон след Майк Рихтер – през 1994 г., разбира се – и един от тримата в историята, включително Дейв Кер през 1937 г. Неговата серия от плейофи за допускане на три гола или по-малко, удължено до 28 поредни игри.

Неделните 60 минути уловиха най-новия поглед към това, което ще направи Рейнджърс трудна група за елиминиране в най-добрата от седемте серии. Мика Зибанеджад вкара два пъти, веднъж в пауърплей и веднъж при равностойна сила, след като преживя продължителна суша с пет на пет гола по време на редовния сезон. Сините фланелки бяха перфектни 2-към-2 с предимството на човека, след като отбелязаха невероятните 37,5 процента в първия кръг. А Панарин добави към магическия си сезон с удар, който премина през вратаря на Ураганите Фредерик Андерсен в третия период за крайната победа.