Видях само един отбор – Родри се оплаква от тактиката на Реал Мадрид след отпадането на Сити от Евро
Breaking News | 2024-04-18 | 15:05:18

Родри твърди, че е „видял само един отбор“, който се опитва да спечели, докато оплаква тактиката на Реал Мадрид след сърцераздирателната загуба на четвъртфинала на Манчестър Сити от Шампионската лига.

Защитата на европейската титла на Сити завърши по агонизиращ начин на стадион "Етихад" в сряда, след като испанските гиганти надделяха с 4-3 след дузпи след равенство 1-1 вечерта, което означаваше, че равенството завърши с общ резултат 4-4.

Това беше сблъсък, в който титулярите доминираха напълно, като натрупаха 33 опита за гол срещу осем на гостите, но Реал се защитаваше дълбоко, за да ги разочарова и в крайна сметка сложи край на надеждите им за втори пореден требъл.

Полузащитникът на Сити Родри каза: „Честно казано, видях само един отбор. По отношение на защитата, те защитиха (добре). Те знаеха как да страдат и знаем колко корав е Реал Мадрид.

„Но според мен трябва да преминем с това количество шансове, но това е трикът на това състезание. Те знаят как да го играят. Поздравяваме ги.

„Дадохме всичко, няма за какво да съжаляваме. Това понякога е футбол. Това показва колко трудно е да го спечелим, както направихме през миналия сезон. Беше много разочароващо и понякога е трудно за обяснение.”

Отпадането на Сити от състезанието, което спечелиха с гол на Родри в Истанбул миналата година, съчетано със загубата на Арсенал от Байерн Мюнхен, означава, че няма английски полуфинали. -финалист за първи път от 2020 г.

Сити трябваше да преследва равенството, след като Родргио се нахвърли, за да изведе Реал напред след 12 минути.

Те създадоха множество положения в бурен отговор, като Ерлинг Хааланд беше най-близо през първото полувреме, когато удари с глава гредата.

Допълнителни възможности дойдоха и отиде след почивката и едва в 76-ата минута Кевин Де Бройне най-накрая проби, за да вкара заслужен изравнителен гол.

Но Де Бройне отхвърли добър шанс да спечели, когато стреля скоро след това и, с продълженията, които не успяха да разделят страните, се стигна до точкови удари.

Едерсон спаси от Лука Модрич, но опитът на Бернардо Силва за Паненка беше твърде лесен за Андрий Лунин, който също отказа Матео Ковавич, когато Реал тръгна през.

Лидерите във Висшата лига сега имат малко време да се съберат, преди да се отправят към Уембли за полуфинал за ФА Къп с Челси в събота.