Вила победи Манчестър Сити, за да стане трети, Ливърпул се доближи до Арсенал
Снимка: aljazeera.com
Aljazeera News | 2023-12-07 | 09:11:19

Астън Вила нанесе сериозен удар на предизвикателството за титлата на Манчестър Сити във Висшата лига, след като Леон Бейли спечели с 1-0 победа срещу разклатения шампион на Вила Парк.

Отразеният удар на Бейли през второто полувреме премести отбора на Унай Емери над разтърсващия Сити на трето място в сряда вечер.

Отборът на Пеп Гуардиола, който е на четвърто място, има четири мача в лигата без победа и изостава на шест точки от лидера Арсенал.

След равенства с Челси, Ливърпул и Тотнъм, трибъл победителите отчаяно се нуждаеха да победят Вила, за да поддържат връзка с топчиите.

Вместо това те показаха най-лошото си представяне от пагубната серия и лесно можеха да загубят с повече от един гол.

Градът изглеждаше уморен за дълги периоди, но с предстоящото пътуване до Саудитска Арабия за Световното клубно първенство на ФИФА преди напрегнатия коледен график, не се вижда почивка.

В отговор на въпросите тази седмица за грешката на Сити, Гуардиола смело заяви, че отборът му определено ще запази титлата във Висшата лига.

Босът на Сити все още няма да се паникьосва, в края на краищата те изтриха разлика от осем точки, за да преосмислят Арсенал в последните седмици на надпреварата за титлата от миналия сезон.

Но това беше сериозна пречка пред надеждите им за безпрецедентна четвърта поредна корона във Висшата лига.

„Астън Вила бяха по-добри. Те изиграха фантастичен мач, ние се борихме да направим нашия процес и да бъдем по-агресивни“, каза Гуардиола.

„Фактът, че не спечелихме последните няколко мача, това е качеството на Висшата лига. Ние знаем какво е нашето ниво. Мъчим се малко. Тук съм, за да им помогна.“

14-ата поредна победа на Вила в лигата у дома предостави повече доказателства за забележителната работа, свършена от Емери, откакто той замени уволнения Стивън Джерард миналия сезон.

Отборът на Емери изглежда истински претендент за челната четворка и съботното гостуване на Арсенал дава шанс на техния мениджър, уволнен от Артилеристите през 2019 г., да докаже точка на стария си клуб, който е само четири точки над тях.

„Направихме фантастичен мач. Когато играете срещу Манчестър Сити, трябва да получите своите моменти и да се опитате да контролирате играта. Създадохме положения, но беше много трудно“, каза Емери след първата си победа над Гуардиола от 14-ия опит.