Виларди печели хеттрик, Джетс печелят място в плейофите с победа с 5-2 над Флеймс
Global News | 2024-04-05 | 04:56:18

За шести път през последните седем сезона Уинипег Джетс печелят място в плейофите за Купа Стенли.

< img src="https://d21y75miwcfqoq.cloudfront.net/70c8fc80" alt="" style="position:absolute;width:1px;height:1px" referrerpolicy="no-referrer-when-downgrade">

Габриел Виларди отбеляза хеттрик и Джетс (46-24-6) победиха Калгари Флеймс с 5-2 в Canada Life Center в четвъртък вечер, за да сложат край на домакинството си от пет мача на серия от две победи.

Уинипег става четвъртият отбор в Западната конференция, който си осигурява място в плейофите.

След като загубиха с 1-0 рано благодарение на гол на Макензи Уийгър, Джетс се върнаха с два гола по-късно през периода, един от Виларди за силовата игра и друг от Николай Елерс, неговият 23-ти за сезона.

Извънредни новини от Канада и целия свят, изпратени на вашия имейл, както се случва.

Флеймс изравниха във второто с гол на Даниел Мироманов, но Джетс удариха отново с предимство преди паузата, когато Тайлър Тофоли отбеляза своя 31-ви гол за кампанията.

Виларди добави още два в третия период за неговия хеттрик, което му дава 20 гола за сезона

Елерс имаше асистенция заедно с гола си, докато Джош Мориси събра две асистенции за Уинипег. Конър Хелебюк направи 31 спасявания за победата в мрежата.

Джетс остават трети в Централната дивизия, четири точки назад от Колорадо Аваланш, който също спечели в четвъртък, и все още шест точки пред Нешвил.

Уинипег сега тръгва на път за четири поредни мача, започвайки в събота следобед в Минесота срещу Уайлд. Шоуто преди мача започва в 13 часа. на 680 CJOB с падане на шайба малко след 15:00