Винсънт Компани е обвинен от Футболната асоциация за протести срещу рефера
Breaking News | 2024-04-03 | 17:28:48

Мениджърът на Бърнли Винсънт Компани е обвинен в неправомерно поведение от Футболната асоциация след равенството 2-2 на неговия отбор с Челси на Стамфорд Бридж.

Гневът избухна, след като реферът Дарън Ингланд отсъди дузпа за "сините" в 40-ата минута за нарушение на Лоренц Асиньон срещу Михайло Мудрик. Защитникът на Бърнли също получи втори жълт картон, което принуди Кларетс да играят второто полувреме с 10 души.

Компани беше изгонен за протест на тъчлинията и след това изрази мнението си, че длъжностните лица не са били добри достатъчно през целия сезон.

„Ще продължа да казвам това, което мисля“, каза Компани.

„Аз Не се свеня от това и го казах на самите рефери, официалните лица, съдийството не беше достатъчно добро през този сезон.

„И аз казах това в, според мен, конструктивен начин, разбирайки и факта, че не им е лесно. Проверката е масивна, натискът върху длъжностните лица е по-голям от всякога.

„Мисля, че добавянето на VAR и повече мнения и повече длъжностни лица не ги прави лесни да си вършат работата.

„Нямам проблеми с глобата. Просто искам да е правилно.“

ФА обяви в сряда, че шефът на Бърнли е обвинен в неправомерно поведение.

Изявление гласи: „Твърди се, че мениджърът език и/или поведение около 40-ата минута е неподходящо и/или оскърбително и/или обидно към официално лице на мача и/или поставя под съмнение тяхната почтеност.”

Kompany има срок до 18:00 часа в петък, 5 април, за да отговори на таксата.