Винсънт Трочек вкарва два гола, за да донесе на Рейнджърс вълнуваща победа за OT над Бруинс
New York Post | 2023-12-17 | 05:44:48

БОСТЪН — Винсент Трочек вкара втория си гол в мача 2:03 след продълженията и Ню Йорк Рейнджърс се събраха, за да победят Бостън Бруинс с 2-1 в събота вечер в мач на двата най-добри отбора в Източната конференция.

Игор Шестеркин направи 22 спасявания за Рейнджърс, които спечелиха три от последните си четири мача.

Ню Йорк е равен с Бостън с 43 точки на върха в конференцията, но Рейнджърс имат още две победи.

Трент Фредерик вкара за Бруинс, а Джеръми Суейман спря 31 изстрела.

Бостън спечели пет от последните си седем мача.

Трочек изравни с пауърплей гол с китка от слота при 9:10 до края на третия период.

При победителя в играта Артеми Панарин изпрати пас от слота към Трочек близо до лявата страна на гънката, където той го стреля покрай Суейман.

Като част от 100-ия сезон на Бруинс, в който те почитат различни епохи на отбора, те имаха церемония на леда преди мача, за да отбележат това, което нарекоха „Ерата на кофата за обяд“ от 1977-85 г.

Голът на Фредерик, подходящо, се вписва в този тип игра, когато той се насочи силно към мрежата и чукна свободна шайба зад Шестеркин 2:07 във втория период, след като нападателят Джеймс ван Римсдайк изпрати пас от бекхенд от десния кръг.

По-късно Фредерик се би с Джейкъб Труба, след като новобранецът на Бостън Мат Пойтрас напусна леда, предпочитайки дясното му рамо след удар в дъските от Ерик Густафсон.

Звездата на Бостън Дейвид Пастрнак получи 5-минутна голяма наказателна отговорност и нарушение на правилата за игра за качване на Райън Линдгрен.

Бруинс унищожиха 3-минутна мощна игра, като Суейман направи спиране с дясното рамо на китката на Трочек от слота.