Внезапно възраждащите се островитяни доминират над Светкавицата
Снимка: nypost.com
New York Post | 2024-02-09 | 05:44:18

В първите си пет мача под ръководството на Патрик Рой островитяните изглеждаха, разбираемо, като отбор в преход – преминавайки добре към нова система, но срещайки спънки по пътя.

В шестия те изглеждаха като отбор, който е възприел изцяло това, което проповядва новият старши треньор.

И те получиха резултата, за да го покажат, побеждавайки Светкавицата с 6-2 в офанзивна експлозия за втората си поредна победа след почивката в Мача на звездите, като публиката скандираше името на Рой, докато времето течеше през третия период.

В една нощ, в която всичко вървеше както трябва за Островите, дори късметът с контузиите беше в тяхна полза, като Кейси Чизикас се върна в състава и Брок Нелсън се завърна за третия период, след като прекара част от втория в съблекалнята след попадение от Emil Martinsen Lilleberg.

Също толкова важно, те изиграха може би най-добрия си многобоен мач за сезона.

Айлъндърс хвърлиха шайбата.

Те играха на леда.

Те живееха в офанзивната зона. Те доминираха за смени наведнъж.

Те направиха предварителна проверка агресивно и ефективно, превръщайки живота в ад, когато Светкавицата се опита да премине през неутралната зона.

Това, срещу отбор, който островите преследват в надпреварата за плейофите, който отдавна е един от мерителните пръчки на лигата.

Айлъндърс, между другото, спечелиха само седем мача с два или повече гола преди този. Но Рой не е треньор, който предпочита да остане консервативен.

Източник: nypost.com