Време за купон за Tractor Boys, докато Ипсуич се завръща във Висшата лига
Breaking News | 2024-05-04 | 16:16:19

Доминиращият Ипсуич си осигури промоция обратно във Висшата лига след 22-годишно отсъствие, побеждавайки изоставения Хъдърсфийлд с 2-0 благодарение на голове на Уес Бърнс и Омари Хътчинсън .

Това обяви последователни промоции за Tractor Boys и потвърди изпадането на гостите в Лига 1.

Босът на Ипсуич Киърън Маккена наблюдава забележителен обрат в съдбата на клуба – и промоцията през този сезон ги накара да станат първият отбор след Саутхемптън през 2011 г. и 2012 г., който спечели последователни промоции във Висшата лига от Първа лига.

Имаше хиляди фенове на Ипсуич извън терена, преди да започне с димни бомби и факли в изобилие.

И домакините започнаха доминиращо пред очакваща публика, приковавайки опонента си в собствената им половина за първите 20 минути.

Ударът на Аксел Туанзебе точно от наказателното поле беше отклонен покрай гредата на Хъдърсфийлд, Джордж Хърст стрелна с глава на косъм, а ударът на Конър Чаплин от 25 ярда прелетя на косъм покрай лявата греда на вратаря на Хъдърсфийлд Крис Максуел.

Бърнс стрелна с глава. през наказателното поле към непокрития Конър Чаплин, но той насочи погрешно удара му с глава.

Ипсуич трябваше да поведе след пробив в 25-ата минута. Чаплин подаде топката към Бърнс и той имаше само Максуел, за да победи, но стреля встрани.

Но Tractor Boys поведоха две минути по-късно чрез същата комбинация с експлозия от шум, поздравяваща гола.

p>

Първоначално Хърст се свърза с Чаплин, който играеше в Бърнс, и неговият усилен опит мина точно в близката греда.

Всичко беше Ипсуич, когато Бърнс метна топката над горната част, за да може Чаплин да избяга и той изглеждаше прегърнат от Мати Пиърсън, но реферът Саймън Хупър не се трогна.

Сам Морси и Масимо Луонго бяха следващите играчи на Ипсуич, които положиха усилия към вратата на Хъдърсфийлд и гостите напуснаха терена, след като бяха напълно надиграни през първите 45 минути.

Три минути след втория период Tractor Boys увеличиха преднината си чрез Hutchinson. Той получи топката от Морси и стреля точно от наказателното поле.

Центиране на Бърнс срещна връхлитащия Лейф Дейвис, но първият му удар отскочи в земята и над гредата като домакините търсеше трети гол.

Първият удар на Хъдърсфийлд към вратата дойде след 72 минути, но кроткото усилие на Джош Корома беше право в ръкавиците на вратаря на Ипсуич Вацлав Хладки, докато в другия край Максуел беше извикан в действие, докато акробатично обърна удар от далечна дистанция на Луонго.

Корома беше близо до отваряне на сметката на Хъдърсфийлд с удар, който мина над гредата и с изтичането на времето беше време за купон за мнозинството от 29 011 фенове на Портман Роуд и хиляди фенове нахлуха на терена при последния съдийски сигнал.