Whitecaps губят с 1-0 от Cavalry FC, но напредват до полуфиналите на Voyageurs Cup
Global News | 2024-05-22 | 15:28:05

Vancouver Whitecaps са все още живи в търсенето си на три последователни канадски шампионата.

Но Вани Сартини не Не нанася никакви удари, когато оценява загубата на неговия отбор с 1-0 от Cavalry FC във вторник на BC Place.

„Мисля, че трябва да се извиним на нашите фенове за нашето представяне“, каза треньорът на Whitecaps. „Това беше срамно.

„Когато единият отбор се опита да спечели това, а другият отбор е много непринуден, това е рецептата за играта, която се случи тук.“

След вземането на първия част от четвъртфиналите на канадското първенство с победа с 2-1 като гост над Кавалъри на 7 май, Уайткепс държаха контрола върху изхода от равенството от два мача, като головете навън се броят двойно, ако е необходимо като тайбрек.

Единственият гол във вторник беше автогол на защитника на Уайткепс Ранко Веселинович срещу вратаря Айзък Бьомер в 32-ата минута. Опит за центриране на нападателя Уилям Акио се отклони в мрежата на Веселинович.

По време на физическия мач бяха показани жълти картони на Педро Вите и Али Ахмед от Уайткепс, както и на Джеси Дейли, Лейтън Брукс, Даан от Кавалерите Кломп и Серхио Камарго.

Докато беше в Калгари, Бьомер беше избран за вратар. Това беше втори старт за годината за 22-годишния играч от Пентиктън, Британска Колумбия, с най-добрия отбор на Ванкувър, срещу родения в Калгари Марко Кардучи от другата страна.

Извънредни новини от Канада и целия свят, изпратени до вашия имейл, както се случва.

Общият резултат при равенството от два мача беше 2-2, но Уайткепс държаха преднината от 2-1 в головете на пътя.

Победата на Кавалъри беше втората му победа на BC Place, след като стана първата страна на CPL, която някога спечели победа срещу състезанието MLS с победа с 2-1 над Whitecaps на 24 юли 2019 г.

„Мисля, че в момента това, което чувствам, е гордост“, каза Треньорът на Cavalry и генерален мениджър Томи Уилдън младши за усилията на неговия отбор. „Вероятно разочарованието ще дойде, когато гледам мача отново – колко близо можеше да бъде.

„Просто ни трябваше още един гол.“

Уилдън похвали защитника Даан Кломп като най-добрия играч на своя отбор като цяло.

„Мисля, че се справихме доста добре, особено през първото полувреме,“ каза Кломп. „Второ полувреме, не мисля, че разполагахме с достатъчно топка, за да окажем наистина натиск.“

Завръщане в BC Place за първи път след нулево равенство срещу Austin FC на 4 май, Уайткепс се бореха да стигнат до добри голови позиции през голяма част от мача.

Те отбелязаха само три гола в последните си шест мача във всички състезания. Левонте Джонсън, селекцията на Уайткепс за SuperDraft 2023 от Брамптън, Онтарио, вкара и двата гола в мач 1 срещу Кавалери.

„Това е най-лошото представяне, което сме имали от много време“, каза капитанът на Уайткепс Райън Голд, който влезе като резерва през второто полувреме. „Но няма смисъл да се спираме на това. Достигнахме до следващия кръг и знаем, че ни предстои голям мач в събота. Знаем, че трябва да бъдем по-добри.”

Полуфиналът на канадското първенство също ще бъде серия от домакинства, като мачовете ще се играят в началото на юли и края на август.

Победителят в шампионата на Канада се класира за Купата на шампионите КОНКАКАФ, елитното мъжко клубно състезание в Северна и Централна Америка и Карибите. Whitecaps спечелиха Voyageurs Cup през 2022 г. и 2023 г.

„Имаме морално задължение да играем възможно най-добрия полуфинал, независимо кой ще бъде опозиция“, каза Сартини, който предположи, че в този случай , един тайбрек от наказателни удари може да е бил по-справедлив от повечето голове на пътя.

„Независимо дали става дума за отбор на CPL или отбор на MLS, ние трябва да заслужим да бъдем на полуфинала, защото не го заслужаваме за да бъдем там с представянето, което току-що направихме.“

Бележки

В един дъждовен вторник във Ванкувър, при затворен покрив на BC Place, присъстващите бяха 11 853. Това е малка част от повече от 50 000 фенове, които се очакват, когато Inter Miami CF играе първия си мач срещу Whitecaps в събота, като Лионел Меси се очаква да направи единствената си поява в MLS във Ванкувър.

Загубата понижи рекорда на Уайткепс срещу канадски противници във всички състезания до 10-2-2, откакто Сартини пое юздите като главен треньор през август 2021 г.

Победата е първата за годината на гости за Cavalry.

Също във вторник Торонто ФК победи CS St-Laurent с 8-1, за да се класира на полуфинала с общ резултат 11-1.