Яник Синър унищожи защитаващия шампион със забележително представяне на Маями Оупън
The Mirror | 2024-03-30 | 10:24:20

Яник Синър направи забележително представяне, за да унищожи защитаващия шампион Даниил Медведев и да достигне до финала на Маями Оупън.

В реванш на Откритото първенство на Австралия финала, в който Медведев водеше с два сета, преди Синър да се върне, за да вземе първата си титла от Големия шлем, италианецът доминираше и безмилостно разби съперника си. Sinner постигна победа с 6-1 6-2 само за 69 минути, за да обърне резултата от миналогодишния финал.

Италианецът загуби единствения си мач за сезона досега от Карлос Алкарас на полуфиналите в Индиън Уелс преди две седмици, но отново беше напълно доминиращ във Флорида.

Серина Уилямс беше сред тълпата, а някои фенове на стадион Хард Рок се присмиваха на Медведев в края на втория сет след две невероятни грешки, като руснакът беше напълно надигран от опонента си.

Синър, който може да изпревари Алкараз като номер 2 в света, като спечели титлата, каза по Sky Sports: „Чувствах се страхотно на корта днес. Сервирах много добре, особено във важни моменти.

„Справях се добре със ситуацията в началото на всеки сет. Той имаше шансове за пробив, ако ги направи, вече е много по-различно. Много съм щастлив.

„Мисля, че Даниел не игра най-добре днес, пропусна някои удари, които обикновено не пропуска, но аз се възползвах от шанса и съм много щастлив, че на финала.”

Синър ще срещне Григор Димитров на финала, след като българинът победи Александър Зверев с 6-4 6-7 (4) 6-4.

След загубата на втория сет, Димитров успя да си върне инерцията от германеца, идвайки след пробив, за да постигне резултата за два часа и 37 минути.

Победата гарантира, че 32-годишният играч ще се върне обратно на върха 10 за първи път от 2018 г.