Яростният Кристиан Ромеро беше отвлечен от съотборника си в Тотнъм по време на мача с Ливърпул
Снимка: mirror.co.uk
The Mirror | 2024-05-05 | 19:56:18

Вратарят на Тотнъм Гулиелмо Викарио беше принуден да прекъсне спора на полувремето между Кристиан Ромеро и Емерсън Роял по време на загубата им с 4-2 от Ливърпул.

При загуба на Спърс с 2-0, Роял и Ромеро се сблъскаха, докато вървяха към тунела след подаването на сигнал. Аржентинският национал Ромеро можеше да бъде видян да протестира гневно към Роял.

Изглеждаше просто словесна война, но когато двамата защитници се приближиха един до друг, Мики ван де Вен продължи да наблюдава загрижено. Въпреки това, преди ситуацията да ескалира, Викарио се притече на помощ и сграбчи Ромеро, като го дръпна далеч от Роял и го насочи извън терена.

Разглеждайки инцидента, Кийн каза пред Sky Sports: „Наистина нямам нищо против подобно поведение, защото означава, че ви е грижа за играта. Но те трябва да имат тази агресия в защитата и играта си.

„Спърс бяха много слаби. Нямам нищо против, но трябва да внесете тази агресия в общата си игра, която не сме виждали от Спърс.“

Въпреки блестящото начало от "шпорите", Мохамед Салах даде преднина на "червените" в 16-ата минута, вкарвайки от задната греда. След това отборът на Юрген Клоп установи своя контрол над мача и удвои преднината си преди полувремето, като Анди Робъртсън докосна спасения удар на Салах.

Ливърпул излетя от блоковете през втория период и добави третата си чрез Коди Гакпо, като удари с глава над Викарио. В 59-ата минута Червените направиха четири, когато Харви Елиът - обявен за Играч на мача - завърши страхотно представяне, като направи удар от границата на наказателното поле.

В този момент мнозина се чудеха колко Ливърпул ще успее да отбележи гол, но Спърс се върнаха в играта и върнаха един назад чрез резервата Ричарлисън. Тогава Сон Хюн-мин направи нещата малко интересни с втория удар на Тотнъм, но се оказа твърде малко твърде късно.

Говорейки след победата, Gakpo каза пред Sky Sports: „Бяха разочароващи няколко седмици, в които резултатите не бяха това, което искахме. Можехме да вкараме повече. Беше добър ден.

„Всеки искаше да даде най-доброто от себе си през последните няколко седмици, но не се получи. Искахме да се насладим, да играем за голове, да се защитаваме заедно и това беше добър резултат.

„Беше добър резултат и добър удар с глава. Много съм щастлив, много благословен. Това беше един за сине ми. Всички са наясно със ситуацията [с напускането на Клоп]. Искахме да го покажем на феновете, но и на мениджъра и това направихме днес."

и получи ежедневната си доза Mirror Футболно съдържание. Ние също така предлагаме на нашите членове на общността специални оферти, промоции и реклами от нас и нашите партньори. Ако не харесвате нашата общност, можете да проверите по всяко време. Ако сте любопитни, можете да прочетете нашия

Източник: mirror.co.uk