Яростният Питър Райт се нахвърли на съперника си по дартс заради мястото във Висшата лига - „Какво спечели?“
The Mirror | 2024-02-03 | 22:56:49

Двукратният световен шампион по дартс Питър Райт се нахвърли върху експерта и бивш професионалист Крис Мейсън заради предложения, които Крис Доби заслужаваше място във Висшата лига по дартс тази година.

„Snakebite“ Райт, който спечели световната титла през 2020 г. и 2022 г., беше един от четирите избрани заместващи символа за Висшата лига за 2024 г. заедно с първите четирима в подреждането на PDC на заслуги. Вицешампионът от Световното първенство Люк Литлър също получи избор, както и бившите световни шампиони Роб Крос и Майкъл Смит.

Шотландският професионалист Райт падна от Крос на четвъртфиналната фаза в първата седмица от състезанието в Кардиф . 53-годишният играч публикува най-ниската средна средна стойност от всичките осем участващи играчи, предизвиквайки въпроси дали друг играч може да е бил по-заслужил.

Доби успя да се класира един след друг на четвъртфиналите на Световното първенство , като претърпя минимално поражение от Крос в последното издание и спечели Мастърса през 2023 г. Въпреки това, оживеният Райт посочи липсата на големи отличия на 33-годишния играч.

„Това беше, за да затворя устата на Крис Мейсън, казвайки, че Доби трябва да бъде във Висшата лига“, каза Райт пред ITV Sport, след като победи Кшищоф Ратайски във втория кръг на Мастърс през 2024 г. „Какво спечели той? Той спечели Мастърс, турнир на Мики Маус.

„Това е всичко, което спечели. Спечели ли е европейско? Спечели ли е мейджър – истински мейджър? Не, не е. Е, не трябваше няма да бъда във Висшата лига.

„Да, той беше по-добър играч от мен миналата година, какво от това? Какво е спечелил? Спечелих две световни титли, две световни купи, две европейски и Matchplay и каквото и да е още."

Коментарите ясно стигнаха до Доби, който беше в действие вечерта. "Просто загрявам за моето състезание с Мики Маус", каза той с усмивка, преди да започне собствения си мач.

Съгласни ли сте с Питър Райт? Кажете мнението си в секцията за коментари

Dobey не е единственият играч, който беше предложен за включване във Висшата лига. Джо Кълън беше сред предложените като алтернатива на тийнейджърската сензация Литлър, само за да даде класен отговор, след като пропусна място през януари.

„Имах много съобщения за избори във Висшата лига – някои казват, че аз трябва да участвам, други казват, че други играчи трябва да участват…“, написа Кълън в социалните медии. „Лично мисля, че @OfficialPDC се справи правилно тази година!

„Littler ТРЯБВАШЕ да участва! Световното внимание, което неговият възход привлече, е огромно за дартс! И всички ние като играчи ще спечелим“, добави той. Литлър спечели своя четвъртфинал срещу Люк Хъмфрис в Кардиф, само за да падне на полуфиналите срещу Смит.

Именно Смит спечели първата седмична награда от £10 000, правейки първата си крачка към финалите на Висшата лига през Може. След като победи Майкъл ван Гервен в четвъртините и Литлър в полуфиналите, той записа комфортен триумф с 6-2 над Гервин Прайс на финала.