Яростното рали на Рейнджърс не успя при загуба при дузпи от Канадиънс
New York Post | 2024-01-07 | 05:22:35

МОНРЕАЛ — Почти половината мач бе изтекъл, преди Рейнджърс да намерят своя собствен мач в събота вечер.

След като го направиха обаче, беше невъзможно за Canadiens да потиснат, тъй като Blueshirts принудиха продълженията, за да съберат една точка, преди Cole Caufield да вкара в дузпата, за да спечели с 4-3 за домакинския отбор.

Със загубата Рейнджърс пропуснаха възможност да се върнат на първо място в НХЛ.

Рейнджърс се развихриха спираловидно през първите 25 минути от този, попадайки в дупка 3-0 до 2:39 минути на втория период.

Монреал нанесе един-два удара с разлика от минута и 30 секунди с голове на Шон Монахан и Джоел Армия в централната рамка.

Това накара публиката на Bell Center да пее уверено „Olay, Olay, Olay.“

След като Рейнджърс накараха кръвта си да убият дузпата за кроше на Крис Крейдър, гостите обаче бързо успокоиха трибуните.

Винсънт Трочек отрази удар на Ерик Густафсон покрай вратаря на Монреал Сам Монтембо, който не улесни Рейнджърс със 17 спасявания само в средната рамка по пътя към 47 през нощта.

Монтембо беше непробиваем в дузпите – спирайки Артеми Панарин, Мика Зибанеджад и Алексис Лафрениер.

Приливът официално се обърна и Рейнджърс го върнаха веднага в играта.

Спечелвайки равенството в двубоя по-малко от пет минути по-късно, Трочек бутна шайбата напред и без колебание заби Панарин.

Панарин също се плъзна точно към мрежата, което даде чист удар на звездното руско крило за 25-ия му гол за сезона и резултата 3-2.

Изравняването дойде от Адам Фокс, който прекъсна серия от голове от 19 мача с бърз удар от горната част на зоната в 9:30 часа на третия период.

В този момент феновете, облечени в синьо, поръсени около арената, избухнаха в собствената си песен, скандиране „Let's go Rangers“.

Джонатан Куик помогна за стабилизирането на Рейнджърс, след като Монреал привидно развали мача. С 27 спасявания при загубата, Quick падна до 9-2-2.

Канадците излязоха с два пъти повече интензивност от Рейнджърс, които се отказаха от първия гол за втори път в последните три мача.

След като Кайден Гюле беше повикан за препъване на Зибанеджад при 7:23, играта на Рейнджърс на първото място не успя да пробие срещу второто предпоследно дузпа на Монреал въпреки голямото време в зоната.

The Habs дори набраха инерция от това, което се изля в игра пет срещу пет.

Неуспешен опит за изчистване на Рейнджърс след това доведе до първия гол на Брендън Галахър от 25 мача.