Йелена Остапенко се отприщи срещу тенис съдията на международния турнир в Бризбейн: „Ти съсипваш мачовете ми`
Снимка: foxnews.com
Fox News | 2024-01-05 | 20:38:04

Йелена Остапенко, победителката от Откритото първенство на Франция през 2017 г., беше видимо разочарована от съдийството в четвъртфиналния си мач в Бризбейн Международен турнир в Австралия.

Остапенко обвини съдията, че е "сляп", след като опонентката й Виктория Азаренка получи точка в третия сет. Остапенко вярваше, че топката вече е отскочила няколко пъти и съдията не трябваше да отсъжда в полза на Азаренка.

Азаренка, бивш играч номер 1 в света, поведе с 5-4 в резултат от въпросната пиеса.

Йелена Остапенко от Латвия показва разочарованието си, докато спори със съдията за топка, за която твърди, че е отскочила два пъти в мача й срещу Виктория Азаренка от Беларус, по време на шестия ден от 2024 Brisbane International в Queensland Tennis Center на 5 януари 2024 г. в Бризбейн, Австралия. (Брадли Канарис/Гети изображения)

„Вие сте слепи. Невъзможно е да играете, когато са… Правите толкова много грешки“, извика Остапенко към съдията.

26-годишната тогава даде да се разбере, че не иска съдията да участва в нито един от бъдещите й тенис мачове.

p>

"Никога повече няма да те искам в моя мач. Никога няма да участваш в моя мач. Никога няма да бъдеш в моя мач. Не те искам в мачовете си. Ти съсипваш моите мачове … никога няма да забравя, никога."

Остапенко в крайна сметка беше елиминирана от турнира, след като претърпя поражение с 6-3, 3-6, 7-5 от Азаренка.

Осмата поставена Азаренка започна силно, но с напредването на мача третата поставена Остапенко успя да се върне.

Йелена Остапенко от Латвия играе бекхенд в мача си срещу Виктория Азаренка от Беларус по време на шестия ден от 2024 Brisbane International в тенис център Куинсланд на 5 януари 2024 г. в Бризбейн, Австралия. (Брадли Канарис/Гети изображения)

Азаренка беше комплимент на Остапенко след мача.

„С Йелена понякога просто трябва да си сложиш каска и да се опиташ да останеш там“, каза Азаренка. „Тя е невероятен играч. Виждали сме го много пъти. Тя е шампион от Големия шлем. Много пъти е доказвала, че може да победи всеки… Винаги е много опасна. Мислех, че качеството на тениса е невероятно.“

Йелена Остапенко, от Латвия, изглежда разочарована, докато реагира в мача си срещу Виктория Азаренка, от Беларус, по време на шестия ден от 2024 Brisbane International в Куинсланд Тенис център на 5 януари 2024 г. в Бризбейн, Австралия. (Брадли Канарис/ Getty Images)

Шампионатът Brisbane International за жени на сингъл е насрочен за 7 януари. Много от най-добрите световни тенисистки вероятно ще останат в Австралия или ще пътуват до островния континент за Australian Open. Първият голям турнир за годината започва на 14 януари.

Азаренка е двукратна шампионка на Откритото първенство на Австралия, като спечели турнира през 2012 и 2013 г. Остапенко се класира за четвъртфиналите на Откритото първенство на Австралия през 2023 г.

Азаренка ще се изправи срещу Арина Сабаленка на полуфиналите в събота.

Следвайте Fox News Digital's  и се абонирайте за .