Йоане Виса го печели за Брентфорд в Борнемут с късен удар
Breaking News | 2024-05-11 | 19:56:48

Драматичният гол на Йоане Виса в добавеното време донесе на Брентфорд първата им победа във Висшата лига над Борнемут след пълна с инциденти победа с 2-1 на Vitality Stadium.

19-ият гол на Доминик Соланке за сезона изглеждаше, че спечели заслужена точка на Борнемут, мигове след като Брайън Мбуемо изведе гостите напред с 50-ия си гол на Bees.

Но Уиса – който беше нагласил Откриването на Мбуемо – имаше последната дума в петата минута на добавеното време, за да допринесе за разочарованието на Черешките, след като отборът на Андони Ираола видя два противоречиво записани гола през първото полувреме.

Брентфорд започна ярко, а вратарят на Борнемут Марк Травърс беше първият, който влезе в действие, като се наведе добре, за да предотврати нисък удар на Кийн Луис-Потър, насочен към вратата.

След това Антоан Семеньо видя удара му от далечно разстояние, отбит от №1 на Бретфорд Марк Флекен , който също беше равен на усилието на Данго Оуттара, когато домакините започнаха да поемат контрола над играта.

Соланке си помисли, че е нарушил задънената улица в 26-ата минута, когато хладнокръвно вкара Флекен, след като бе изигран от Семеньо.

Радостта на Борнемут беше краткотрайна, тъй като голът беше записан след преглед на VAR, тъй като служителите решиха, че Семеньо е овладял топката с ръка при натрупването, въпреки че повторенията показват, че не е така умишлен акт.

Съдията новобранец Мат Донохю, поемайки първия си мач от Висшата лига, изпита гнева на Ираола и босът на Борнемут получи жълт картон за протест срещу отсъждането на свободен удар скоро след инцидента.

Ираола отново бушува, когато Соланке бе отстранен при втори опит за мек фаул на защитника на Брентфорд Нейтън Колинс.

Основната тема на разговора през второто полувреме преди късната поредица от голове беше, че Брентфорд получи дузпа, след като Иван Тони падна под предизвикателството на Илия Забарни.

Точно когато Тони грабна топката, готов да изпълни удара, Донохю беше извикан на терена екран за преглед и отмени решението си, след като реши, че Тони падна твърде лесно.

Mbuemo най-накрая откри резултата с четири минути оставащо нормално време с прост завършек, след като се нахвърли върху удара на Wissa от дългия удар на Flekken отгоре .

Гостуващите фенове все още празнуваха, когато Борнемут изравни направо в другия край три минути по-късно, когато голмайсторът Соланке прати въртящ се удар с глава извън Флекен след центриране на Маркос Сенеси.

Btt. Все още имаше време за още драма, когато Мбуемо изведе Виса и резервата стреля в уинъра от остър ъгъл.